Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalczanie narzekają, że w schronisku nie ma możliwości wyprowadzania psów w ramach wolontariatu

Suwalczanie narzekają, że w schronisku nie ma możliwości wyprowadzania psów w ramach wolontariatu

autor: Areta Topornicka

16.06.2021, 07:24

Ze względu na brak kontaktu z właścicielem w znajdującej się przy ul. Sianożęć placówce utrudniona jest również procedura adopcji zwierząt.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na problem zwróciła uwagę radna Anna Ruszewska, która złożyła w tej sprawie interpelację:

W ostatnim czasie rozgorzała w internecie dyskusja na temat schroniska Sianożęć. Do mnie również zwróciło się wiele osób z pytaniem,  jak to schronisko właściwie funkcjonuje. Duży niepokój wzbudza to, że brak jest tam wolontariatu. Przecież psy potrzebują ruchu, kontaktu z człowiekiem. Na pewno te zwierzęta są samotne. Tutaj w grę wchodzi również to, jak wygląda kwestia adopcji. Strona internetowa schroniska nie działa, nie ma również żadnego numeru kontaktowego do właściciela. Jest wiele pytań, na które należałoby w  tej sprawie odpowiedzieć.

Z takimi zarzutami nie zgadza się właściciel schroniska Bogdan Lauryn. Jego zdaniem obecność wolontariuszy wprowadza jedynie chaos, a młodzi ludzie często nie potrafią odpowiednio zająć się czworonogami.

Kilka razy byli u mnie wolontariusze. Widziałem na monitoringu, że zamiast opiekować się psami, to oni siedzieli z nosem w telefonach. Dwa razy, gdy przychodziła jedna pani było wszystko w porządku. Ale jak przyszła grupka młodzieży, którym pozwoliłem na opiekę, to później miałem ogromny bałagan. U mnie jest porządek. Ja wiem, w którym kojcu siedzi jaki pies. A młodzi ludzie zostawiali psy nie w tych kojcach co trzeba i umieszczali je z innymi psami. Zwierzęta się potem gryzły. Dla nas to jest tragedia. Ja nie mogę na to pozwolić. U mnie musi być porządek.

W schronisku znajduje się obecnie około 200 psów. Właściciel podkreśla, że osoba, która chce adoptować zwierzę powinna zgłosić się do niego  wyłącznie osobiście na ulicę Sianożęć 3a.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach potrzebna jest kampania informacyjna o zmianach, jakie zaszły w przepisach o ruchu drogowym - alarmuje radna Anna Ruszewska

15.06.2021, 09:30

Chodzi przede wszystkim o kwestię korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz nowych zasad pierwszeństwa przy przejściach dla pieszych.


Największe tegoroczne piesze pielgrzymki organizowane przez diecezję ełcką będą wyglądały inaczej niż zwykle

4.06.2021, 08:49

Mimo, że obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie są już tak rygorystyczne, to jednak organizatorzy muszą przestrzegać wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.


Po ulicach Suwałk będzie można jeździć rowerem miejskim

31.05.2021, 19:02

Najprawdopodobniej już w połowie czerwca suwalczanie będą mogli korzystać z miejskich rowerów. Przygotowano 160 jednośladów, aktualnie kończy się montaż 16 stacji dokujących.

ZNAJDŹ NAS


fot. Wigry Suwałki
27.11.2021, 18:21, akt. 23:34

Wigry Suwałki rozgromiły KKS Kalisz
fot. Monika Kalicka
25.11.2021, 11:07, akt. 11:09

Kilka dużych drzew zniknęło z centrum Sejnfot. Grzegorz Suszczewicz
23.11.2021, 11:01, akt. 11:03

Na Syberię trafili, gdy byli dziećmi

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok