Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalski dworzec kolejowy zostanie zmodernizowany pół roku później niż planowano

Suwalski dworzec kolejowy zostanie zmodernizowany pół roku później niż planowano

autor: Jakub Mikołajczuk

2.08.2021, 13:04, akt. 13:06

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa do końca 2022 roku.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Jak mówi Bartłomiej Sarna z zespołu prasowego PKP S.A., zmianę terminu wymusiły korekty związane z powstającą dokumentacją techniczną.


- Planujemy, że przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych dla przebudowy dworca w Suwałkach zostanie ogłoszony do końca bieżącego roku. Więcej szczegółów dotyczących inwestycji podamy po zakończeniu prac nad dokumentacją projektową. Obecnie są one na zaawansowanym etapie.


Przypomnijmy, że dworzec w Suwałkach przejdzie kompleksową przebudowę, która obejmie zarówno zabytkowy budynek, jak i jego bezpośrednie otoczenie.


- W budynku zostaną zamontowanie nowoczesne systemy bezpieczeństwa: monitoringu, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz przeciwpożarowe. Na dworcu przewiduje się również instalację nowoczesnego systemu dynamicznej informacji podróżnych, czyli elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, oraz informacji głosowej. Budynek zostanie również dostosowany do współczesnych norm i wymagań przewidzianych dla tego rodzaju obiektów.


Przebudowa dworca w Suwałkach jest częścią programu, w ramach którego do 2023 roku PKP zmodernizuje w całej Polsce blisko 200 dworców kolejowych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Pojawiły się szanse na remont dworca PKP w Augustowie

6.05.2020, 07:17

Miasto czeka właśnie na ostatnie pozwolenia od Ministerstwa Infrastruktury. Jak je otrzyma, razem z PKP dokona renowacji obiektu. Inwestycja odbyłaby się w ramach rządowego projektu „100 dworców”.


Władze PKP porozumiały się z samorządami odnośnie przebiegu przez Suwalszczyznę trasy kolejowej Rail Baltica

9.03.2020, 18:56

Taka deklaracja padła podczas spotkania, które w poniedziałek (09.03) odbyło się w suwalskim starostwie powiatowym.


W Suwałkach, oprócz starego dworca, będzie też kolejowy przystanek

8.10.2019, 09:28

Budowa przystanku Suwałki Południe umożliwi międzynarodowy ruch tranzytowy bez konieczności zmiany kierunku jazdy. A tak dzieje się, gdy pociągi zajeżdżają na obecny dworzec.

ZNAJDŹ NASźródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sondaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok