Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Niskie pozycje szkół z naszego regionu w tegorocznym rankingu Perspektyw

Niskie pozycje szkół z naszego regionu w tegorocznym rankingu Perspektyw

autor: Jakub Mikołajczuk

13.01.2022, 11:46, akt. 11:47

W stosunku do zestawień z ubiegłych lat niemal wszystkie placówki spadły o wiele pozycji.

fotolia.com
fotolia.com

Wśród liceów działających na Suwalszczyźnie tradycyjnie najwyżej jest szkoła imienia Marii Konopnickiej. Zajmuje 257 miejsce w Polsce i ósme w województwie podlaskim. Lepiej wypadają nie tylko licea białostockie, ale też szkoły z Łomży i Grajewa.

Mówi dyrektor placówki Dorota Jabłońska.


- To dobre miejsce, ale oczywiście niezadowalające nas. Mam nadzieję, że w związku z wprowadzaniem wielu innowacji będziemy pięli się w górę. Dopiero rozpoczynamy ten proces, m.in. przez program "Cyber.mil z klasą", także przez bezpośrednią współpracę z Politechniką Białystok, jaką zaczęliśmy 1 września. Tak jak w ubiegłym roku, spadliśmy w rankingu ogólnopolskim. Ale też trzeba pamiętać, że zmieniła się metodologia.


Spośród szkół technicznych z Suwałk, Augustowa i Sejn najlepiej wypada suwalskie Technikum nr 4. Mówi dyrektor Beata Muszyńska.


- W tym roku jesteśmy na 7 miejscu w województwie podlaskim i na 339 miejscu w Polsce. Te pozycje czasami są różne, bo też jest różna młodzież. Cieszymy się, że jest to pierwsza dziesiątka w województwie. Mamy nadzieję, że to nas będzie mobilizować do jeszcze większej pracy, by wyniki uczniów były jeszcze wyższe. Egzaminy zawodowe, które liczą się w rankingu techników, rozpoczęły się 10 stycznia i będą one brane pod uwagę już przy następnym zestawieniu.


Na 10 pozycji w województwie podlaskim znalazło się III Liceum Ogólnokształcące z Suwałk, a w pierwszej dwudziestce są także liceum z Puńska i oba z Augustowa. Natomiast wśród techników na 17 miejscu jest augustowskie Technikum nr 1.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Najlepsze Liceum im. Konopnickiej i Zespół Szkół nr 4

11.01.2019, 11:43

Niemal wszystkie szkoły średnie Suwalszczyzny spadły w najnowszym, odnoszącym się do 2018 roku, rankingu miesięcznika „Perspektywy”, w którym ocenia się przede wszystkim wyniki matur oraz sukcesy uczniów na olimpiadach.To najbardziej miarodajne tego typu zestawienie w naszym kraju.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie TeatrFot. Adam Dąbrowski
17.01.2022, 09:40, akt. 09:42

Co z jakością powietrza w Augustowie?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok