Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Niedzielne kursy autobusowe do podsuwalskiej Krzywólki zostaną przywrócone

Niedzielne kursy autobusowe do podsuwalskiej Krzywólki zostaną przywrócone

autor: Areta Topornicka

26.05.2022, 09:56, akt. 10:14

Taką decyzję m.in. po naszej interwencji podjęły władze miasta.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przypomnijmy, że w ramach oszczędności część kursów miejskiej komunikacji została zawieszona. Okazało się, że w niedzielę do Krzywólki dojeżdża tylko jeden autobus. Jak mówi jeden z mieszkańców, potem nawet to połączenie zostało zlikwidowane.

 - Od 13 maja zlikwidowano trasę linii nr 7, która jako jedyna w niedziele i święta kursowała do Krzywólki. Przecież mieszkają tu ludzie starsi oraz rodzice z dziećmi. Są zmuszeni wrócić do domu, bo nie ma jak dojechać do centrum. Nie każdego przecież stać na taksówkę i nie każdy jest w stanie przejść z Krzywólki na przystanek znajdujący się na Reja.  

Jak zapewnia kierownik komunikacji miejskiej w Suwałkach Ewa Żegaczewska, kursy do Krzywólki powrócą od najbliższej niedzieli.

- Zgodnie z decyzją wiceprezydenta Łukasza Kurzyny dotyczącej dwóch par kursów do Krzywólki, od najbliższej niedzieli (29.05) zostaną przedłużone trasy linii nr 7. Uruchamiamy kursy z 1 Maja - pętla o godzinie 11:44 i 14:49. Natomiast z Krzywólki o 12:17 i 15:20.

Informacje o tych połączeniach pojawią się na stronie  internetowej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, na przystankach oraz na monitorach umieszczonych w autobusach.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy ulicy Krzywólka w Suwałkach skarżą się na brak niedzielnych połączeń autobusowych

10.05.2022, 11:06

Po tym, jak Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - w ramach oszczędności - zawiesiło część kursów okazało się, że w niedzielę do Krzywólki dojeżdża tylko jeden autobus.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok