Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Rolnicy chcą przebudowy dziurawej drogi, ale na razie nie wiadomo, kto jest jej właścicielem

Rolnicy chcą przebudowy dziurawej drogi, ale na razie nie wiadomo, kto jest jej właścicielem

autor: Marcin Kapuściński

29.11.2022, 12:50, akt. 12:52

Mowa o kilometrowym odcinku trasy biegnącej przez wieś Witówka w gminie Raczki.

fot. internet
fot. internet

Interweniujący w tej sprawie radny Janusz Krzykwa zwraca uwagę, że dziś tą drogą jeżdżą tylko ci, którzy muszą dotrzeć do swych gospodarstw. Gdyby pojawił się asfalt, korzystałoby z niej dużo więcej osób.

- To jest odcinek łączący dwa województwa. Ważny ciąg komunikacyjny i sporo mieszkańców tamtędy podróżuje. Gdyby ten fragment został dokończony, to byłoby tam dużo więcej pojazdów. Obecnie asfalt kończy się w miejscowości Witówka. Dalej jest około kilometra szutrowej drogi, która dobiega do wsi Wierzbowo. A tam gmina Kalinowo zrobiła piękny i szeroki asfalt. Wciąż czekamy na to, aby jak najszybciej tę trasę zrobić w całości.

Droga mogłaby powstać już wcześniej, ale różne jej odcinki mają obecnie kilku nie do końca określonych właścicieli. Wójt Raczek Andrzej Szymulewski zapewnia jednak, że pracuje nad uporządkowaniem tej sytuacji.

- Musimy wiedzieć dokładnie, co i do kogo należy. Bo choć w części jest ona gminna, to odcinek jest nadleśnictwa, a inny fragment może należeć do skarbu państwa. Trzeba to wyjaśnić, notarialnie opisać i załatwić od strony prawnej. Droga jest potrzebna i należy ją wykonać.

Podobna sytuacja ma miejsce na obrzeżach gminy Raczki - w sąsiedztwie uroczyska Święte Miejsce. Choć mieszkańcy pobliskich wsi domagają się remontu mostu, to żaden z okolicznych samorządów nie chce się do niego przyznać.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wyniki Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - wybrano m.in. budowę tężni solankowej

28.11.2022, 15:28

W poniedziałek (28.11) rzecznik prasowy Ratusza Kamil Sznel zaprezentował wyniki Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.


Rolnicy z okolic Filipowa skarżą się, że wójt gasi latarnie przy wiejskich ulicach, a przez całą noc oświetla gminny park

22.11.2022, 12:03

Jednak wójt nie ma sobie nic do zarzucenia i zapowiada wyłączenia w kolejnych miejscowościach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok