Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kontrowersyjny augustowski policjant został Społecznikiem Roku

Kontrowersyjny augustowski policjant został Społecznikiem Roku

autor: Marta Sołtys

9.12.2022, 08:13, akt. 08:17

Zasłynął z udziału w spotkaniu antyrządowej Grupy Granica, gdzie mówił, że funkcjonariusze nie chcą wykonywać rozkazów swoich dowódców, po służbie szukają pocieszenia w alkoholu i uciekają na zwolnienia lekarskie. Chodziło o sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

fot. Podlaska Policja
fot. Podlaska Policja

Spotkanie odbyło się w zarządzanym przez miasto domu kultury. Jak się okazuje, ta bulwersująca sprawa nie miała żadnego wpływu na wybór dokonany przez kapitułę złożoną z przedstawicieli organizacji pozarządowych i burmistrza miasta. Jego zastępca Filip Chodkiewicz z takim rozstrzygnięciem w pełni się zgadza.  

- Jest to jedna z najbardziej aktywnych społecznie osób w Augustowie. Widzieliśmy jego zaangażowanie w wielu akcjach w ciągu roku. Myślę, że to było argumentem, który przemawiał za taką decyzją kapituły. Mam przyjemność znać wszystkich wyróżnionych w tym plebiscycie, tego społecznika również. Jeśli miałbym z zewnątrz oceniać tę decyzję, to uważam, że jest słuszna.

Policjanta nagrodzono m.in. za pomaganie Ukraińcom, którzy uciekli do Polski przed wojną. Wyborem zaskoczony jest opozycyjny radny Marcin Kleczkowski. 

- Wręczenie przez burmistrza tytułu Społecznika Roku osobie, która lżyła funkcjonariuszy pracujących na granicy uważam za rzecz bardzo niewłaściwą. Można to wręcz zaliczyć do prowokacji. Jeżeli nagradzany jest człowiek, który mówił, że mundurowi pracują na granicy tylko dlatego, że po służbie mogą się upić, to jest to skandaliczne.

Przypomnijmy, że policjantowi groziło nawet wydalenie ze służby. Jego przełożeni okazali się jedna wyrozumiali i ukarali jedynie naganą. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowski policjant dostał symboliczną karę

30.03.2022, 07:52

Jedynie naganą został ukarany augustowski policjant, który brał aktywny udział w antyrządowym spotkaniu Grupy Granica. Stwierdził tam m.in., że mundurowi zatrzymujący migrantów przybywających z Białorusi nie chcą wykonywać rozkazów swoich dowódców, a po służbie szukają pocieszenia w alkoholu.


Policja prowadzi postępowanie dyscyplinarne w sprawie augustowskiego policjanta, który uczestniczył w spotkaniu Grupy Granica

3.02.2022, 07:51

Za zachowanie, bulwersujące wiele osób, grozi mu nawet wydalenie ze służby.


Augustów. Oburzenie po słowach policjanta na temat sytuacji na granicy

22.11.2021, 10:00

Funkcjonariusze policji i Straży Granicznej nie chcą wykonywać rozkazów swoich dowódców, po służbie szukają pocieszenia w alkoholu i uciekają na zwolnienia lekarskie. Takie tezy wygłaszał jeden z augustowskich policjantów podczas spotkania, jakie odbyło się w miejscowym domu kultury.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok