Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zastępca burmistrza Augustowa musi przeprosić byłą dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

Zastępca burmistrza Augustowa musi przeprosić byłą dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

autor: Marta Sołtys

31.01.2023, 11:14, akt. 12:00

Prawomocnie orzekł tak wczoraj (30.01) Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Wcześniej taki sam wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Suwałkach.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Chodzi o Wiesławę Chrulską. Była dyrektor pozwała Filipa Chodkiewicza po tym, jak w 2020 roku wystawił jej negatywną opinię. Uważała, że to zniesławienie i skierowała sprawę do sądu

Poszłam do sądu, by osiągnąć jeden cel i udało mi się. Było nim to, by w przestrzeni publicznej wybrzmiało, że ocena wystawiona przez pana Chodkiewicza była nieprawdziwa i została oparta na zmyślonych faktach. Sąd zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji potwierdził, iż pismo, które zastępca burmistrza wysłał do pani kurator było kłamstwem.

W opinii pojawiły się między innymi zarzuty o tolerowaniu przez byłą dyrektor przemocy w szkole, manipulowaniu samorządem uczniowskim i absencji w pracy. Nic, jak podkreśla Wiesława Chrulska, nie zostało potwierdzone.

Sąd pierwszej instancji zbadał to szczegółowo, co podkreślił sąd apelacyjny. Uważam, że kiedy byłam dyrektorem, szkoła dobrze się rozwijała. Sędzia w Białymstoku określił zresztą, że zastępca burmistrza, wydając mi ocenę, powinien rzetelnie do tego podejść i dokładnie zbadać kwestie, które budziły jego wątpliwość, a nie opierać się na jakichś swoich wymysłach. Natomiast burmistrz Mirosław Karolczuk będzie musiał zmierzyć się z tym, że zatrudnia urzędników, którzy piszą paszkwile na temat swoich podwładnych.

Wiesława Chrulska o zniesławienie pozwała również burmistrza Mirosława Karolczuka. Ale jego apelacja od wyroku sądu okręgowego została uwzględniona. Sędzia uznał, że burmistrz publicznie nie wyrażał się na temat byłej dyrektor, natomiast opinię podpisał wyłącznie jego zastępca.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Augustowscy radni chcą odwołania zastępcy burmistrza i dyrektora szkoły

30.05.2022, 08:20

Odwołania wiceburmistrza Augustowa Filipa Chodkiewicza oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Andrzeja Kaszkiela domagają się radni opozycyjni.


Władze Augustowa źle oceniły byłą dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i muszą ją za to przeprosić

27.07.2021, 07:36

To wyrok, jaki zapadł wczoraj (26.07) przed Sądem Okręgowym w Suwałkach.


Dyrektorzy augustowskich szkół obawiają się, że dostaną zbyt niskie dodatki funkcyjne

18.09.2019, 07:14

Ratusz chce wypłacać nagrody w przedziale od 300 do 2100 zł. Szefowie placówek spodziewają się, że otrzymają najniższą stawkę.


Augustowską oświatą nie rządzi strach, a jej stan jest najlepszy od wielu lat - uważają panie dyrektor miejscowych szkół

30.10.2018, 08:56

Wczoraj (29.10) podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe — Dobry Wybór, panie dyrektor miejskich szkół podstawowych oraz dwóch przedszkoli poparły działania w zakresie edukacji, burmistrza Wojciecha Walulika.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok