Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na wokandę wróciła głośna sprawa nielegalnych wysypisk śmieci w gminie Jeleniewo

Na wokandę wróciła głośna sprawa nielegalnych wysypisk śmieci w gminie Jeleniewo

autor: Iza Kosakowska

3.02.2023, 07:53, akt. 07:57

Miały być one zakopywane na terenie żwirowni. Sprawa wyszła na jaw w 2019 roku. W I instancji sąd uniewinnił właścicieli firmy, natomiast czterej pracownicy otrzymali kary w zawieszeniu.

Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień
Sąd Okręgowy w Suwałkach, fot. Anna Przybycień

Na wokandę wróciła sprawa nielegalnych wysypisk śmieci w gminie Jeleniewo - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od tego wyroku odwołała się zarówno prokuratura, jak i obrońca jednego z oskarżonych. Wczoraj (19.01) zajął się tym Sąd Okręgowy w Suwałkach.

Suwalska prokuratura zarzuciła sądowi pierwszej instancji błędy w ustaleniach faktycznych, które były podstawą do uniewinnienia obu współwłaścicieli firmy. Zdaniem śledczych, reszta skazanych osób musiała działać wspólnie i w porozumieniu z szefostwem. Dlatego prokuratura wystąpiła o uchylenie wyroku w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Obrońca obu mężczyzn Paweł Przełomski z tymi argumentami się nie zgadza. 

- Wnoszę  o nie uwzględnienie apelacji oskarżyciela publicznego. Sąd rejonowy prawidłowo ocenił ten materiał dowodowy, zgodnie z zasadami nie tylko logiki, ale też doświadczenia życiowego. 

O uniewinnienie lub uchylenie wyroku wniosła także obrona kierownika firmy - Arkadiusza Sz. Został on skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i nakaz zapłaty 25 tysięcy złotych nawiązki. Adwokat Katarzyna Ząbkiewicz argumentuje, że taka kara nie jest adekwatna do możliwości zarobkowych i majątkowych oskarżonego. 

- Nie zostało też wykazane, że mój klient miał świadomość co znajduje się w poszczególnych kontenerach, czy pojemnikach zawierających odpady poremontowe i komunalne.   

Obrońcy pozostałych trzech skazanych zaapelowali o utrzymanie wyroku I instancji w mocy. Decyzję o tym, czy sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia poznany za dwa tygodnie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Nowe atrakcje w gminie Jeleniewo

23.06.2022, 11:16

Pomost dla turystów, slip dla łódek oraz duży plac zabaw dla dzieci. To niektóre z atrakcji, jakie w ostatnim czasie pojawiły się nad dwoma jeziorami w gminie Jeleniewo.


Już nawet 8 lat więzienia grozi osobom, które nielegalnie zakopywały śmieci na terenie żwirowni w gminie Jeleniewo.

21.04.2021, 09:20

Suwalska prokuratura okręgowa postawiła nowe zarzuty sześciu podejrzanym w sprawie, która ujrzała światło dzienne w sierpniu 2019 roku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok