Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach wprowadzony zostanie szkolny budżet obywatelski

W Suwałkach wprowadzony zostanie szkolny budżet obywatelski

autor: Jakub Mikołajczuk

19.06.2023, 06:57, akt. 07:00

Projekt zgłoszony przez radnych klubu Suwałki Przyszłości został jednak poważnie okrojony, bo władze zrezygnowały z puli na kosztowne szkolenia.

fotolia.com
fotolia.com

Przypomnijmy, że wydatek na ten cel miał wynieść 90 tys.  zł. To dwukrotnie więcej niż kwota przeznaczona do podziału między placówki. Inicjator programu „Cumulus” - radny Wojciech Pająk chciał, aby uczniów odpłatnie szkoliła jedna z organizacji pozarządowych.

- Zakładamy, iż fundacja przeprowadzi kursy dla 15 szkół i działających tam zespołów. Odwiedzi ich i zrobi im np. dwudniowe wspólne szkolenie. Przeprowadzi też warsztaty i skontaktuje z innymi placówkami w Polsce, które już to wdrożyły. Oceniamy, iż łącznie na cały budżet będziemy potrzebowali 135 tys. zł.

Prezydent Czesław Renkiewicz zaakceptował pomysł wprowadzenia budżetu. Uznał jednak, że nie potrzeba wynajmować do tego żadnej organizacjpozarządowej.

- Powinniśmy efektywnie wydatkować środki finansowe. Nie wiem więc, czy jest potrzeba szkolenia. Można to zrobić na różne sposoby i sięganie po pieniądze miejskie jest dla mnie trudne do akceptacji. Powinniśmy bowiem wykorzystać potencjał, który mamy w naszych placówkach i instytucjach je wspomagających. Mamy pedagogów oraz nauczycieli i oni z pewnością będą w stanie przekazać zasady funkcjonowania takiego budżetu obywatelskiego.

Szkolny budżet obywatelski ma funkcjonować od nowego roku szkolnego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Nowy wakacyjny cykl Suwalskiego Ośrodka Kultury. Przez pogodę jego start się opóźni

15.06.2023, 08:55

Suwalski Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy, wakacyjny cykl koncertów „Dźwięki lata”. Zaplanowano 7 występów plenerowych, które odbędą się na miejskich bulwarach, przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Pierwszy koncert w sobotę (25.06) o 18:00.


Zabytkowa altana w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach doczeka się kolejnego remontu

5.06.2023, 16:51

Ostatnia renowacja budowli odbyła się w 2004 roku. Wówczas odtworzono jej wygląd z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


Rusza augustowski budżet obywatelski. Miasto czeka na pomysły mieszkańców

22.05.2023, 09:02

Od jutra (23.05) augustowianie mogą zgłaszać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego. Dotyczy to zarówno projektów inwestycyjnych, jak i wydarzeń bądź akcji.


Jacek Niedźwiedzki

9.05.2023, 13:43

- Koledzy z innych ugrupowań nie chcieli pochylić się nad zaproponowanymi przez nas zmianami, chyba lenistwo wkradło się w ich szeregi - mówi Jacek Niedźwiedzki.


Suwalski Budżet Obywatelski do poprawki? Chciał tego największy klub

4.05.2023, 08:21

Radni z klubu Suwałki Przyszłości chcieli zmian w budżecie obywatelskim. Proponowali rozwiązanie, które - ich zdaniem - pozwoli w pełni wykorzystać przeznaczoną na to kwotę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok