Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Klub gier, toaleta oraz całoroczny fortepian. Co zgłoszono do augustowskiego budżetu obywatelskiego

Klub gier, toaleta oraz całoroczny fortepian. Co zgłoszono do augustowskiego budżetu obywatelskiego

autor: Marta Sołtys

28.06.2023, 09:27, akt. 09:30

13 projektów zaproponowali augustowianie do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski mówi, że po raz kolejny zgłoszono sterylizację zwierząt czy akcję „Biegiem po zdrowie”, ale pojawiły się też nowe pomysły.

Oprócz tego pojawiła się propozycja modernizacji boisk na plaży Bielnik, stół do pickleballu czy renowacja bulwarów nad Kanałem Augustowskim. Mieszkańcy zaproponowali także zielony parking w centrum miasta z tak zwanej geokraty. Zgłoszono też budowę toalety na plaży Budowlani. W siedzibie biblioteki augustowianie chcą utworzyć klub gier litera com, czyli cyfryzacja i stanowiska multimedialne.

Dodatkowo wśród projektów pojawiły się: całoroczny fortepian, fontanna pod ratuszem oraz lawendowy park. Michał Kotarski przypomina, że teraz wszystkie zgłoszenia będą weryfikowane przez urzędników.

Projekty będą sprawdzane przede wszystkim pod względem formalnym. Później wydziały skontrolują je pod względem merytorycznym. Zostaną sprawdzone ich koszty, możliwość technicznego wykonania poszczególnych zgłoszeń, czy są zgodne z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz z innymi przepisami prawa, w tym również tymi związanymi z konserwatorem zabytków.

Pozytywnie zweryfikowane projekty urzędnicy przedstawią na początku września. 15 września rozpocznie się głosowanie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Tylko kilka dni zostało na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego w Augustowie

19.06.2023, 11:56

Jeszcze tylko do końca tygodnia augustowianie mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania mają 600 tysięcy złotych. Jeden projekt nie może być wart więcej niż 500 tysięcy złotych.


W Suwałkach wprowadzony zostanie szkolny budżet obywatelski

19.06.2023, 06:57

Projekt zgłoszony przez radnych klubu Suwałki Przyszłości został jednak poważnie okrojony, bo władze zrezygnowały z puli na kosztowne szkolenia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok