Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Turyści szybciej dojadą do wiaduktu w Stańczykach - w Przerosli otwarto nową drogę

Turyści szybciej dojadą do wiaduktu w Stańczykach - w Przerosli otwarto nową drogę

autor: Marcin Kapuściński

11.08.2023, 19:04, akt. 12.08.2023, 19:40

Ta droga służyć będzie nie tylko mieszkańcom Przerośli, ale też turystom chcącym szybciej dojechać do wiaduktu w Stańczykach. Mowa o nowej kilometrowej ulicy Wiżańskiej, na której przecięto w piątek (11.08) wstęgę i oddano ją symbolicznie do użytku.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Wójt Przerośli Marcin Brzozowski przypominał, że wcześniej była to trudna do przejechania dziurawa, szutrowa trasa.


- Ulica Wiżańska powiązana jest z drogą w kierunku Nowej Przerośli. To ciąg jezdny prowadzący do wiaduktu w Stańczykach. Z taką więc też myślą ją robiliśmy, aby turyści mieli tam trochę bliżej. Mamy na niej asfalt o szerokości 5 metrów i spokojnie wystarczy to, aby minęły się dwa auta. Nawet ciężarówki obsługujący okoliczne gospodarstwa. Wszystkim się ona przyda. Nie tylko przyjezdnym, ale i mieszkańcom - podkreśla wójt.


Inwestycja kosztowała ponad 2,3 mln zł, a niemal 1,5 ml zł z tej kwoty pokryło dofinansowanie z programu Polski Ład. Znaczenie rządowego wsparcia dla gmin takich jak Przerośl podkreślał obecny na uroczystości poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


- Jest wreszcie w Polsce rząd dbający o mniejsze miejscowości, gminy i powiaty. Taki, który pamięta o wschodniej części kraju. Bo tutaj też ludzie chcą żyć i tak jak w dużych miastach mieć drogi, oświetlenie ulic, ośrodki kultury i obiekty sportowe. Dobrze, aby też i młodzi to docenili i wracali po szkołach do Przerośli. Żeby rodziły tu się dzieci, a wsie się nie wyludniały. Piękne położenie musi współgrać z dobrami cywilizacji, które budujemy dzięki rządowym programom - mówił poseł.


Łącznie w ostatnim roku na terenie gminy Przerośl oddano do użytku pięć odcinków dróg o wartości 8 mln zł. Samorząd zapowiada, że będzie starał się o dofinansowanie kolejnych inwestycji.


| red: zmj, kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok