Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Andrzej Seweryn będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

Andrzej Seweryn będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

autor: Anna Auron-Wasilewska

20.06.2024, 07:22, akt. 07:25

Wczoraj (19.06) w Suwalskim Ośrodku Kultury organizatorzy przedstawili program 4 edycji tego wydarzenia. Tradycyjnie odbędą się między innymi pokazy filmów, kino plenerowe, konkurs filmów krótkometrażowych i wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego.

fot. Anna Auron-Wasilewska
fot. Anna Auron-Wasilewska

Jak mówi wiceprezydent Suwałk Roman Rynkowski, Festiwal zdążył już wyrobić swoją markę. 

 

- To rzadki moment, kiedy te gwiazdy są praktycznie na wyciągnięcie ręki. To też możliwość obcowania z filmami zarówno Andrzeja Wajdy, jak i innych autorów, którzy z jego szkoły filmowej wyrośli.

 

Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w kilku miejscach w mieście. – dodaje zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Magdalena Tumialis.

 

- Mamy przygotowane dla państwa trzy obiekty festiwalowe. Prezentacje i spotkania będą odbywać się w głównej siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Jednak większość spotkań z gwiazdami będzie miała miejsce w Kawiarence artystycznej, a kino plenerowe rozstawi się przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia na suwalskich Bulwarach.

 

Oprócz Andrzeja Seweryna gośćmi suwalskiego festiwalu będą między innymi Gabriela Muskała, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi i Anna Nehrebecka. Potrwa on trzy dni, a rozpocznie się w połowie sierpnia.

 

| red: art

ZOBACZ TEŻ:


W sierpniu ruszy Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo" - gościem specjalnym będzie m.in. Andrzej Seweryn

19.06.2024, 17:50

Andrzej Seweryn będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmowego "Wajda na Nowo". W środę (19.06) w Suwalskim Ośrodku Kultury organizatorzy przedstawili program 4. edycji tego wydarzenia.


Znamy kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na 2024 rok

14.03.2024, 07:15

Koncerty m.in. Smolastego i Korteza, festiwale muzyczne i filmowe. A do tego samolotowa impreza Air Show Odlotowe Suwałki. To tylko część wydarzeń jakie zaplanowano w Suwałkach na ten rok. Wczoraj (13.03) w Suwalskim Ośrodku Kultury władze miasta przedstawiły kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych na najbliższe miesiące.


Festiwal Filmowy "Wajda na nowo" w Suwałkach

20.08.2021, 08:25

Od otwarcia wystawy plakatów do filmów urodzonego w Suwałkach reżysera rozpoczęła się w czwartek (19.08) pierwsza edycja Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo".

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok