Radio Białystok | Wiadomości | W sierpniu ruszy Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo" - gościem specjalnym będzie m.in. Andrzej Seweryn

W sierpniu ruszy Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo" - gościem specjalnym będzie m.in. Andrzej Seweryn

autor: Anna Auron-Wasilewska

19.06.2024, 17:50, akt. 19:42

Andrzej Seweryn będzie gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu Filmowego "Wajda na Nowo". W środę (19.06) w Suwalskim Ośrodku Kultury organizatorzy przedstawili program 4. edycji tego wydarzenia.

Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo", fot. Anna Auron-Wasilewska
Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo", fot. Anna Auron-Wasilewska

Na Festiwalu Filmowym "Wajda na Nowo" tradycyjnie odbędą się m.in. pokazy filmów, kino plenerowe, konkurs filmów krótkometrażowych i wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego. Jak mówi wiceprezydent Suwałk Roman Rynkowski - festiwal zdążył już wyrobić swoją markę.


To rzadki moment, kiedy te gwiazdy są praktycznie na wyciągnięcie ręki. To też możliwość obcowania z filmami zarówno Andrzeja Wajdy, jak i innych autorów, którzy z jego szkoły filmowej wyrośli - mówi Roman Rynkowski.


Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w kilku miejscach w mieście - dodaje zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Magdalena Tumialis.


Mamy przygotowane dla państwa trzy obiekty festiwalowe. Prezentacje i spotkania będą odbywać się w głównej siedzibie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Jednak większość spotkań z gwiazdami będzie miała miejsce w Kawiarence Artystycznej, a kino plenerowe rozstawi się przy Galerii Sztuki Stara Łaźnia na suwalskich Bulwarach - mówi Magdalena Tumialis.


Oprócz Andrzeja Seweryna gośćmi suwalskiego festiwalu będą m.in. Gabriela Muskała, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi i Anna Nehrebecka. Potrwa on trzy dni, a rozpocznie się w połowie sierpnia.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W czwartek (16.05) rozpoczęła się 24. edycja suwalskiego festiwalu „Muszelki Wigier”

17.05.2024, 07:27

To wydarzenie ma już swoją renomę i przyciąga do miasta wykonawców z całej Polski. Przybyli również goście z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Łotwy, Estonii i Litwy.


Znamy program 17 edycji Suwałki Blues Festival

26.04.2024, 05:35

Powrót głównej sceny do centrum miasta i koncerty ponad 40 zespołów m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii. Hiszpanii, Litwy i Polski, a to jeszcze nie wszystko.


Festiwal Filmowy "Wajda na nowo" w Suwałkach

20.08.2021, 08:25

Od otwarcia wystawy plakatów do filmów urodzonego w Suwałkach reżysera rozpoczęła się w czwartek (19.08) pierwsza edycja Festiwalu Filmowego "Wajda na nowo".

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok