Mieszkańcy Podlasia otrzymają zaproszenia na wybory i referendum

18 września 2023

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Papierowe zaproszenie formatu A4, które trafi do mieszkańców naszego regionu, to zachęta, by skorzystać z prawa i zdecydować o tym, kto będzie reprezentował nas przez kolejne cztery lata w Sejmie i Senacie, ale też, by odpowiedzieć na pytania referendalne.


Chciałbym, żeby nasz region miał bardzo silną reprezentację w Sejmie i Senacie, żebyśmy pokazali komu chcemy powierzyć nasze losy, ale też żebyśmy odpowiedzieli na pytania referendalne - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


W referendum będą cztery pytania, a dotyczą: wyprzedaży polskiego majątku, przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów, podwyższenia wieku emerytalnego i likwidacji muru na granicy.

15 października, czyli w dniu wyborów parlamentarnych i referendum białostocką komunikacją miejską będzie można jeździć bez biletów. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

"Bezpłatne przejazdy będą na terenie całego obszaru działania białostockiej komunikacji miejskiej i dla wszystkich chętnych, bo mamy nadzieję, że dzięki temu zwiększy się frekwencja" - mówi zastępca dyrektora Zarządu BKM - Iwona Murawska.

15 października lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00.


Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o bezpieczeństwie Polaków

Edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo i gospodarka. Tym tematom poświęcamy czwartkowe debaty przedwyborcze.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok