Mieszkańcy Podlasia otrzymają zaproszenia na wybory i referendum

18 września 2023

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Papierowe zaproszenie formatu A4, które trafi do mieszkańców naszego regionu, to zachęta, by skorzystać z prawa i zdecydować o tym, kto będzie reprezentował nas przez kolejne cztery lata w Sejmie i Senacie, ale też, by odpowiedzieć na pytania referendalne.


Chciałbym, żeby nasz region miał bardzo silną reprezentację w Sejmie i Senacie, żebyśmy pokazali komu chcemy powierzyć nasze losy, ale też żebyśmy odpowiedzieli na pytania referendalne - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


W referendum będą cztery pytania, a dotyczą: wyprzedaży polskiego majątku, przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów, podwyższenia wieku emerytalnego i likwidacji muru na granicy.

15 października, czyli w dniu wyborów parlamentarnych i referendum białostocką komunikacją miejską będzie można jeździć bez biletów. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

"Bezpłatne przejazdy będą na terenie całego obszaru działania białostockiej komunikacji miejskiej i dla wszystkich chętnych, bo mamy nadzieję, że dzięki temu zwiększy się frekwencja" - mówi zastępca dyrektora Zarządu BKM - Iwona Murawska.

15 października lokale wyborcze czynne będą od 7:00 do 21:00.


Wyniki late poll z 90% komisji - PiS i KO tracą kolejne dwa mandaty

Ipsos podał najnowsze wyniki badania late poll na podstawie wyników z 90% komisji. 36,1% poparcia zanotowało Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska - 31%, Trzecia Droga - 14%, Lewica 8,6%, Konfederacja 6,8%.Polacy głosowali w wyborach parlamentarnych i referendum [zdjęcia]

W całym kraju w niedzielę, 15 października wybieraliśmy 460 posłów i 100 senatorów. W województwie podlaskim o 14 mandatów w Sejmie ubiegają się 203 osoby z 8 komitetów, a o 3 mandaty w Senacie - 9 osób, po trzy w każdym okręgu.Komitet Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców nie wystartuje w wyborach

Komitet wyborczy Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców złożył w piątek do PKW zawiadomienie o swoim rozwiązaniu. W 17 okręgach wyborcy znajdą jednak na kartach do głosowania nazwiska kandydatów z rozwiązanego komitetu. Oddany na nich głos będzie nieważny.Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o bezpieczeństwie, sprawach socjalnych i demograficznych

Jesteśmy tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Kampania przed wyborami parlamentarnymi i referendum zbliża się ku końcowi. Piątkowa (13.10) debata w Polskim Radiu Białystok to być może ostatnia szansa, by przekonać do siebie i do swoich komitetów wyborców z województwa podlaskiego.Serwis Wyborczy 9.10.2023

Na stronie znajdziecie Państwo informacje związane z wyborami parlamentarnymi, serwisy wyborcze Polskiego Radia Białystok, wiadomości dotyczące kampanii, kandydatów i głosowania oraz referendum ogólnokrajowego. Ważne daty, kalendarz wyborczy, ogłoszenia i wskazówki.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok