Radio Białystok | Wybory prezydenckie | Reakcje w podlaskich sztabach po ogłoszeniu wyników sondażowych

Reakcje w podlaskich sztabach po ogłoszeniu wyników sondażowych

12.07.2020, 21:16, akt. 22:27

Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich z wynikiem 50,4 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Atmosfera w podlaskim sztabie Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyników sondażowych - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Nasi reporterzy odwiedzili w Białymstoku sztaby wyborcze obu kandydatów | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sondaż exit poll został opublikowany przez TVP, TVN i Polsat o godz. 21:00, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Według Ipsos wynik ten od ostatecznych wyników PKW może się różnić o ok. 2 pkt. proc. Około godziny 1:30 spodziewane są wyniki late poll, które są dokładniejsze.

Nasi reporterzy odwiedzili podlaskie sztaby wyborcze obu kandydatów.


Podlaski sztab Andrzeja Dudy                    

Mimo niewielkiej różnicy wyników sondażowych minister edukacji narodowej i pełnomocnik PiS-u w wojewódzkie podlaskim wierzy w zwycięstwo Andrzeja Dudy. 

- Pierwsza tura pokazała, że wyniki spływające jeszcze polepszają wynik prezydenta, mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i ta przewaga jeszcze się zwiększy. Andrzej Duda zasłużył na zwycięstwo ciężką pracą przez ostatnie 5 lat, ale także tym, że realizował to, co zapowiadał w 2015 roku. Pokazał, że można zmieniać Polskę tak jak chce większość Polaków - mówi Dariusz Piontkowski.

Minister Dariusz Piontkowski dziękował wszystkim, którzy głosowali.  Według sondaży frekwencja w kraju wyniosła prawie 69 procent, a w województwie podlaskim - 66 procent. 

- Dziękujemy wszystkim za ogromną frekwencję. Dzięki temu mandat prezydenta będzie jeszcze większy. Mamy nadzieję, że nasi przeciwnicy polityczni, chociaż ostro walczyli w ostatniej kampanii, uszanują ten wybór - dodaje Dariusz Piontkowski.

Wstępnie Państwowa Komisja Wyborcza podawała, że oficjalne wyniki wyborów poznamy w poniedziałek (13.07). 


Podlaski sztab Rafała Trzaskowskiego

Wyczekiwanie na ostateczne wyniki i wiara w zwycięstwo. Taka atmosfera panowała w podlaskim sztabie Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyników sondażowych. 

Rezultat ich kandydata działacze i sympatycy Koalicji Obywatelskiej, którzy spotkali się w lokalu w centrum Białegostoku, przyjęli z umiarkowanym entuzjazmem.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Late poll Ipsos z 90 proc. komisji: Andrzej Duda - 51 proc.; Rafał Trzaskowski - 49 proc.

12.07.2020, 21:01

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda ma 51 procent poparcia, a jego rywal - Rafał Trzaskowski - 49 procent - wynika z sondażu late poll. Sondaż przeprowadził Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Dane pochodzą z 90 procent komisji wyborczych.


Polacy w Europie głosują w wyborach prezydenckich

12.07.2020, 13:20

W niektórych miejscach można głosować tylko korespondencyjnie, w innych krajach - można przyjść osobiście. Polacy, mieszkający na stałe, lub przebywający na wakacjach za granicą - głosują w wyborach prezydenckich.


Mieszkańcy województwa podlaskiego odwiedzają lokale wyborcze

12.07.2020, 11:45

Nieco ponad 914 tys. osób w województwie podlaskim uprawnionych jest do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok