Radio Białystok | Wiadomości | Short track: Sukcesy łyżwiarzy Juvenii na międzynarodowych zawodach Evo Cup

Short track: Sukcesy łyżwiarzy Juvenii na międzynarodowych zawodach Evo Cup

12.11.2016, 19:15, akt. 19:15

0:00
0:00
Sukcesy łyżwiarzy Juvenii Białystok na Evo Cup - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Łyżwiarze i łyżwiarki Juvenii Białystok triumfowali podczas pierwszego dnia międzynarodowych zawodów Evo Cup w short tracku.

Zawodnicy rywalizują na lodowisku przy ul. 11 Listopada w Białymstoku.

Hanna Sokołowska (Juniorki C), Natalia Maliszewska (Seniorki + Juniorki A) oraz Bartosz Konopko (Seniorzy + Juniorzy A) zdobyli złote medale na dystansie 1500 metrów. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Rafał Anikiej. Bardzo dobrze spisali się również Juniorzy C - drugi na mecie był Ignacy Kłujszo, a trzeci Jakub Zakrzewski.

Wcześniej Michał Niewiński zdobył złoty medal w kategorii Juniorów D na dystansie 777 metrów. Obok niego na podium stanął Jakub Sulima. W kategorii Juniorów E trzecie miejsce na dystansie 500 metrów zajął Karol Waszkiewicz, a wśród dziewcząt srebro wywalczyła Oliwia Bobier, a brąz Karolina Suhak.

Drugiego dnia zawodów łyżwiarze ścigali się na dystansie 500 metrów. Niespodzianek nie było, a w seniorskich finałach zwyciężyli Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko z Juvenii Białystok.

Zawody potrwają do niedzieli (13.11). Szczegółowy program na stronie shorttracklive.info. (zmj na podst. Juvenia Białystok)