Radio Białystok | Wiadomości | W Dniu Straży Granicznej pracownicy podlaskiego oddziału oddają krew i zachęcają do tego innych

W Dniu Straży Granicznej pracownicy podlaskiego oddziału oddają krew i zachęcają do tego innych

autor: Marcin Mazewski

16.05.2024, 12:38, akt. 13:19

Oddają krew i zachęcają do tego innych - tak Dzień Straży Granicznej świętują strażnicy i pracownicy podlaskiego oddziału tej formacji.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W Dniu Straży Granicznej pracownicy podlaskiego oddziału oddają krew i zachęcają do tego innych - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kilkadziesiąt osób dzieli się tym "najcenniejszym lekiem" na terenie jednostki przy ul. Bema w Białymstoku. Wśród nich nie brakuje debiutantów, jednak większość to stali dawcy.


Nie tylko strzeżemy granic jako odpowiedzialni funkcjonariusze, ale też być krwiodawcą to bardzo odpowiedzialna rzecz, dbamy o innego człowieka. Z każda akcją przybywa naszych krwiodawców. Są to ludzie bezinteresowni, którzy odpowiadają na każde wezwanie, nie patrząc na swój czas prywatny. Ideą jest ratowanie i pomoc innym osobom - mówi organizator akcji st. chor. sztab. Andrzej Bruszewski z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Tradycyjnie, hasłem akcji organizowanej w Podlaskiem przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej jest - "Na straży życia".

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kilkadziesiąt osób z woj. podlaskiego odebrało odznaki Honorowego Dawcy Krwi

9.05.2024, 18:14

To wyróżnienie za bezinteresowną pomoc i dzielenie się najcenniejszym darem. Kilkadziesiąt osób z naszego regionu odebrało w czwartek (9.05) resortowe odznaki - Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu.


Miłośnicy motoryzacji spotkali się w Łomży i Radziłowie - wyruszył 3. Biebrzański Rajd Pojazdów Zabytkowych i akcja MotoSerce [zdjęcia]

27.04.2024, 07:06

Motoryzacyjna sobota (27.04) w Radziłowie i Łomży. Fani klasycznych samochodów mogli zacząć dzień od Trzeciego Biebrzańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Impreza rozpoczęła się o 10:00 na placu targowicy w Radziłowie.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok