Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Siemiatycz mogą już korzystać z wody z miejskiego wodociągu

Mieszkańcy Siemiatycz mogą już korzystać z wody z miejskiego wodociągu

autor: Grzegorz Pilat

1.12.2017, 15:44, akt. 15:54

Mieszkańcy Siemiatycz mogą już korzystać z wody z miejskiego wodociągu - ostatnie badania potwierdziły spadek ilości bakterii Coli.

Fotolia.com
Fotolia.com

Wodę z kranu można pić, wykorzystywać do gotowania i prania

Jak tłumaczą specjaliści z sanepidu - w czterech punktach skąd pobrano wodę do badań, obecność groźnej bakterii była bliska zeru. Dlatego inspektorzy podjęli decyzję o otwarciu wodociągu dla mieszkańców. To oznacza, że wodę z kranu można pić, wykorzystywać do gotowania i prania. Badania wykonało laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku.

Bakterie Coli w siemiatyckim wodociągu wykryto pod koniec zeszłego tygodnia. Od soboty (25.11) trwało chlorowanie wody, która przy dużym stężeniu bakterii nie nadawała się do spożywania nawet po przegotowaniu. Władze Siemiatycz zorganizowały specjalne beczkowozy, którymi dostarczano wodę dla mieszkańców. Były też punkty w których rozdawano butelkowaną wodę.

Po wykryciu bakterii w miejskim wodociągu burmistrz Siemiatycz zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji - wyjaśnienia w tej sprawie składała już między innymi szefowa powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Siemiatyczach.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


"Wodny zamęt" - reportaż Joanny Sikory

29.11.2017, 00:01

Mieszkańcy Siemiatycz od trzech dni nie mogą korzystać z wody w kranach. Powodem jest bakteria coli, którą wykryto w miejscowym wodociągu. Wielu z nich o zanieczyszczeniu dowiedziało się dopiero we wtorek wieczorem.


Mieszkańcy Siemiatycz nie powinni pić wody prosto z kranu – miejscowy sanepid potwierdził, że są w niej bakterie E.coli

27.11.2017, 14:40

Mieszkańcy Siemiatycz i okolic powinni spożywać wodę jedynie po jej przegotowaniu. Miejscowy sanepid potwierdził, że są w niej bakterie E.coli.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok