Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia Białystok ratuje remis z Ruchem Chorzów w doliczonym czasie gry [zdjęcia]

24.02.2024, 17:03, akt. 26.02.2024, 09:35

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (0:1) w sobotnim (24.02) meczu z Ruchem Chorzów. Żółto-czerwoni trafili do bramki rywali w 97. minucie - w jednej z ostatnich akcji meczu. Bramkę dla Jagiellonii zdobył Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów, 24.02.2024, fot. Joanna Szubzda

Niespodzianka w meczu lidera

Niespodzianka w Białymstoku, choć niewiele zabrakło do sensacji, bo liderująca Jagiellonia dopiero w ostatniej akcji meczu zdołała wyrównać i zremisowała z beniaminkiem z Chorzowa.

Wcześniej Ruch doskonale bronił się, białostoczanie "bili głową w mur", a do tego stracili bramkę i zanosiło się, że doznają drugiej z rzędu porażki u siebie w tym sezonie.

Jagiellonia utrzymywała się przy piłce

Jagiellonia Białystok przystępowała do meczu z Ruchem zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Rywale są na przedostatnim i dramatycznie walczą o utrzymanie. Kibice Jagi liczyli na wygraną z beniaminkiem i zatarcie złych wrażeń po ostatniej porażce z Lechem Poznań.

Pierwsza połowa tego meczu przebiegała według przewidywanego scenariusza. To Jagiellonia długo utrzymywała się przy piłce, szukając słabych punktów w grze defensywnej Ruchu. Jej problemy zaczynały się jednak przed polem karnym gości, białostoczanie grali bowiem dość wolno, brakowało prostopadłych, zaskakujących podań, a z dośrodkowaniami czy to Dominika Marczuka, czy Bartłomieja Wdowika dobrze radzili sobie zawodnicy z Chorzowa.

W tej części gry Jagiellonia nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej sytuacji bramkowej. W 12. minucie Dante Stipica obronił strzał z pola karnego Jesusa Imaza.

Ruch objął prowadzenie

Z czasem coraz więcej pracy miał bramkarz Jagiellonii. Zlatan Alomerovic wyjściami za swoje pole karne ratował zespół po długich podaniach Ruchu, wybijał też dośrodkowania. Widać było, że goście zaczynają nieco przejmować inicjatywę i w 41. minucie objęli prowadzenie.

Adam Vlkanova zagrał z lewej strony długą piłkę na prawą flankę chorzowian, kierując ją do Daniela Szczepana, a napastnik Ruchu zza pola karnego uderzył bez przyjęcia i zdobył bardzo efektowną bramkę. Jagiellonia przed przerwą odpowiedziała jedynie niecelnym strzałem Wdowika.

Po przerwie miejscowi kibice spodziewali się huraganowych ataków swoich piłkarzy; tak wyglądała bowiem druga połowa meczu z poprzedniej kolejki, gdy białostoczanie "gonili wynik" w meczu z Lechem (ostatecznie przegrali 1:2).

Co prawda Jagiellonia utrzymywała optyczną przewagę, ale to jednak Ruch był bliższy zdobycia gola. W 52. minucie Daniel Szczepan mógł strzelić jeszcze ładniejszego gola niż przed przerwą. Zawodnik Niebieskich uderzał przewrotką, ale piłka przeleciała obok bramki Jagiellonii.

Po drugiej stronie boiska Stipica miał niewiele pracy, bez trudu wyłapywał dośrodkowania gospodarzy. W samej końcówce meczu Ruch dał się jednak zepchnąć Jagiellonii głębiej, niemal w swoją "szesnastkę". W 88. minucie Stipica i obrońcy gości w dużym zamieszaniu w swoim polu karnym blokowali strzały białostoczan, m.in. Michala Sacka.

Żółto-czerwoni przez bardzo długi czas nie mogli znaleźć sposobu na złamanie defensywy rywali i byli bliscy drugiej porażki z rzędu. Wynik uratował Jesus Imaz, który w końcówce doliczonego czasu pokonał bramkarza rywali. Imaz uderzył z pierwszej piłki w długi róg i dał swojej drużynie jeden punkt.

Jagiellonia ostatnie minuty grała w osłabieniu, bo z powodu kontuzji musiał zejść z boiska Caliskaner.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Szczepan (41), 1:1 Jesus Imaz (90+7).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Kaan Caliskaner, Michal Sacek. Ruch Chorzów: Wiktor Długosz, Patryk Stępiński.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 11 098.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti (90. Dusan Stojinovic), Bartłomiej Wdowik (69. Jose Naranjo) - Dominik Marczuk (58. Jakub Lewicki), Taras Romanczuk, Nene (69. Jarosław Kubicki), Kristoffer Hansen, Jesus Imaz - Afimico Pululu (46. Kaan Caliskaner).

Ruch Chorzów: Dante Stipica - Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema (77. Mateusz Bartolewski) - Robert Dadok, Miłosz Kozak (71. Wiktor Długosz), Patryk Sikora, Filip Starzyński (78. Łukasz Moneta), Adam Vlkanova (85. Przemysław Szur), Tomasz Wójtowicz - Daniel Szczepan (85. Soma Novothny).

źródło: PAP | red: wsz, mag, zmj

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.

Adrian Siemieniec: Jesteśmy rozczarowani, ale wszystko jeszcze przed nami [wideo]

17.02.2024, 20:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością. W sobotnim (17.02) meczu żółto-czerwoni przegrali z Lechem Poznań 1:2 (0:2). Jagiellonia zachowała pozycję lidera, ale trzeci Lech zmniejszył stratę do Jagi tylko do dwóch punktów.

To ważne wydarzenie dla białostockiego klubu - Jagiellonia ma klubowy sztandar [zdjęcia, wideo]

17.02.2024, 16:41

Jagiellonia Białystok ma pierwszy w ponad 100-letniej historii klubowy sztandar. Jest w żółto-czerwonych barwach, z herbem i napisami Jagiellonia Białystok.

Andrzej Wilczyk [wideo]

16.02.2024, 15:15

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Jagiellonia przegrywa pierwszy raz w tym sezonie u siebie [zdjęcia]

17.02.2024, 19:34

Kibice Jagiellonii Białystok obchodzą Święto Ultry [wideo]

17.02.2024, 09:08

Poświęcenie klubowego sztandaru, przemarsz kibiców ulicami Białegostoku, regionalne jedzenie na stadionie - taką oprawę miał sobotni (17.02) mecz piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii z Lechem Poznań. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w związku z pierwszym meczem u siebie w nowym roku, kibice Jagiellonii organizują Święto Ultry.

11.02.2024, 17:58

Piłkarze Jagiellonii Białystok od wygranej rozpoczęli rundę wiosenną piłkarskiej ekstraklasy. W niedzielnym (11.02) meczu żółto-czerwoni pokonali Widzew Łódź 3:1 (2.1).

Adrian Siemieniec: Zależało nam, żeby dobrze rozpocząć rundę wiosenną

11.02.2024, 17:53