Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Trzy dni w Czeremsze, czyli Festiwal "Z wiejskiego podwórza" [zdjęcia, wideo]

Trzy dni w Czeremsze, czyli Festiwal "Z wiejskiego podwórza" [zdjęcia, wideo]

autor: Andrzej Bajguz

25.07.2020, 04:59, akt. 26.07.2020, 12:52

Zagrały m.in. zespoły Kapela ze Wsi Warszawa, Masala, Voo Voo i Czeremszyna. Co prawda przy ograniczonej publiczności, ale udało się w czasach pandemii zorganizować Festiwal "Z wiejskiego podwórza".


Festiwal "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze 2020, fot. Kamil Kalicki
Festiwal "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze 2020, fot. Kamil Kalicki


0:00
0:00
Z organizatorami festiwalu Barbarą Kuzub-Samosiuk oraz Mirosławem Samosiuk rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Wojciechem Waglewskim z zespołu Voo Voo rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Co z babcinego kufra może być atrakcyjne dla nastolatków? Wie to mistrz ceremonii festiwalowej Stanisław Jaskułka | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jak przetwarzać tradycyjne, ludowe motywy w projektowaniu przedmiotów użytkowych? O tym opowiada Anna Kotowicz-Puszkarewicz z AzeDesign | Pobierz plik.


0:00
0:00
O problemach całego świata oraz o tym, czy poprzez muzykę da się uczynić nasze życie lepszym mówił Marcin Matuszewski Duże Pe z Masala Soundsystem | Pobierz plik.


0:00
0:00
Czy pandemia "zastopowała globalizm, zamordyzm kulturowy i unifikacje kulturową świata"? Rozmowa z Maciejem Szajkowskim z Kapeli ze Wsi Warszawa | Pobierz plik.


0:00
0:00
Czy odradzają się dancingi z muzyką tradycyjną? Z zespołem Tęgie Chłopy rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Festiwal w Czeremsze inny niż zawsze - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Wojciechem Waglewskim rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Barbarą Kuzub-Samosiuk i Mirosławem Samosiukiem z Czeremszyny rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Festiwal "Z wiejskiego podwórza" - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Marcinem "Dużym Pe" Matuszewskim z zespołu Masala Soundsystem rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Maciejem Szajkowskim z Kapeli ze Wsi Warszawa rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Rozpoczyna się jubileuszowa 25. edycja festiwalu "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z powodu obostrzeń pandemicznych ograniczono liczbę uczestników - nie jak co roku 3 tysiące a około 400 osób bawiło się pod sceną.Festiwal
można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.Koncerty transmitowaliśmy też na naszej antenie, a niedzielne Podróże po kulturze Andrzej Bajguz prowadził prosto z Czeremchy.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale też pokazy sztuki ludowej, spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów, a także konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy: Giena Mientkiewicza i Jana Kuronia.W tegorocznej edycji zagrali: Chłopy, Masala Soundsystem, Kapela ze Wsi Warszawa, Kapela Fedaków, Czeremszyna, Hiłoczka i VOO VOO. W programie znalazły się projekcja filmu "Ginące rzemiosła" oraz pokaz obrzędu wypiekania ciasta weselnego korowaja. Przygotowano również wystawę fotograficzną opowiadającą o prawosławiu.
Piątek, 24 lipca

12:00 - konferencja "Kultura ludowa - tradycje i współczesność", sala widowiskowa GOK
15:30-17:30 - warsztaty harmonijkowe, sala GOK /wstęp wolny/, liczba miejsc ograniczona
17:30 - PLENER KONCERT Z UDZIAŁEM OGRANICZONEJ LICZBY PUBLICZNOŚCI
TĘGIE CHŁOPY (Polska)
MASALA SOUNDSYSTEM (Polska)
KAPELA ZE WSI WARSZAWA (Polska)


Sobota, 25 lipca

10:00-15:45 - warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, sale GOK

16:15 - wernisaż wystawy fotograficznej "15 lat OrthPhoto. Prawosławie w obiektywie"

17:00 - POKAZ FILMU "GINĄCE RZEMIOSŁA", sala widowiskowa GOK /wstęp wolny/, liczba miejsc ograniczona

17:45 - PLENER KONCERT Z UDZIAŁEM OGRANICZONEJ LICZBY PUBLICZNOŚCI

KAPELA FEDAKÓW (Polska)
CZEREMSZYNA (Polska)
VOO VOO (Polska)Niedziela, 26 lipca

10:00-14:30 - warsztaty, sale GOK /wstęp wolny/, liczna miejsc ograniczona

15:30 - POKAZ OBRZĘDU KOROWAJA - HIŁOCZKA (Polska), KONCERT ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH (Polska), sala GOK

16:30 - Kuchnia regionalna podlaska SMAKI REGIONU - konkurs - plener z udziałem Giena Mientkiewicz, Anety i Jana Kuroniów jako jury konkursu, POKAZY KULINARNE - Gieno Mientkiewicz, Jan Kuroń

Imprezy towarzyszące:
27-29.07 - warsztaty ukraińskiego śpiewu ludowego - wstęp wolny/liczba miejsc ograniczona. Prowadzenie Ludmiła Wostrikow (Ukraina, zespól Horyna, etnomuzykolog)
28-31.07 - warsztaty rękodzielnicze


źródło: mat. pras. | red: zmj, maj, wsz, sk, lmaZOBACZ TEŻ:


XXV Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

Już po raz dwudziesty piąty Czeremcha będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata Festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jedną z najlepszych imprez folkowych w Polsce, i jedyną tego typu na Podlasiu.


Jakie będą festiwale w 2020 r. Z wiejskiego podwórza, Uptodate, Rock na bagnie, Tribalanga? !pod powierzchnią!

Wiemy już coraz więcej jak będą wyglądać odmrażane powoli podlaskie festiwale muzyczne. Głównie on-line, ale może jeszcze się coś zmieni? (skoro np. Warszawa być może pozwoli od 1 września na imprezy do 500 osób).

ROCK NA BAGNIE stawia głównie na kapele z naszego regionu: Monroe's Mysterious Death, Zimna Wojna, ZNBB, Bobcat, KMKZ, CELA NR 3, Rollmeni, The...


Folk z całego świata na festiwalu w Czeremsze

To tam spotyka się teraz folk z całego świata. W Czeremsze trwa festiwal "Z wiejskiego podwórza". Przyjechały zespoły m.in. Fanfara Transilvania z Rumunii, Mamadou Diabate z Burkina Faso, a także Karolina Cicha czy Muzykanci.

REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok