Fotografia ślubna w Białymstoku. Gdzie zrobić piękne zdjęcia ślubne?

[Artykuł sponsorowany]

17.05.2021, 06:51, akt. 06:53


Fotografia ślubna w Białymstoku. Gdzie zrobić piękne zdjęcia ślubne?
Fotografia ślubna w Białymstoku. Gdzie zrobić piękne zdjęcia ślubne?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu. Obecnie praktycznie nikt nie wyobraża sobie tej uroczystości bez pamiątki w postaci zdjęć czy filmów. Oprócz typowych zdjęć w domu czy kościele dużą popularnością cieszą się sesję plenerowe. Zarówno aura letnia, wiosenna, jesienna czy zimowa mają swój niepowtarzalny urok, który warto uwiecznić na fotografiach. Białystok może poszczycić się kilkoma naprawdę klimatycznymi miejscami na tego typu sesje.


Pałac Branickich w Białymstoku

To doskonale miejsce na fotografię ślubną w Białymstoku. Wersal Północy, jak powszechnie nazywany jest ten obiekt, otaczają przepiękne ogrody, które wiosną i latem mienią się wieloma barwami. Jest to wprost wymarzona sceneria na romantyczną sesję zdjęciową. Ci, którzy nie boją się chłodu i śniegu, mogą zdecydować się na sesję ślubną w scenerii zimowej, która w Pałacu Branickich będzie miała iście królewską oprawę.

Pałac Hasbacha i Pałac Lubomirskich najczęściej wybierane miejsca na sesję ślubną

Pozostajemy w klimatach pałacowych, pełnych przepychu i elegancji. Pałace i zamki są najczęściej wybieranymi sceneriami do zdjęć ślubnych, głównie ze względu na bogate i piękne wnętrza, w których stroje ślubne prezentują się naprawdę wyjątkowo. Dodatkowo zdjęcia w tego typu miejscach, można komfortowo wykonywać przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Planty w Białymstoku

Kolejne miejsce w plenerze, również obfitujące w zieleń i kwiaty. Dodatkową atrakcją, którą można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej, jest podświetlana fontanna, a także liczne rzeźby kamienne. Fontanna pozwala na wykonanie wielu interesujących ujęć już po zmroku. Nie tylko zdjęcia w pełnym słońcu mogą być piękne i romantyczne!

Sesja zdjęciowa w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Jeżeli zależy Ci na niebanalnej scenerii Twojej fotografii ślubnej w Białymstoku, ciekawą propozycją jest Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Jest to klimatyczny skansen, nawiązujący do tradycji podlaskich oraz okolic Łomży i Suwalszczyzny. Drewniane kolorowe domostwa są świetnym tłem dla ślubnej sesji zdjęciowej. Szczególnie polecane osobom, które czują się sentymentalnie związane z tym regionem.

Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego

Ta sceneria przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom ogrodów w stylu angielskim. W parku są także akcenty ogrodów francuskich. Całość tworzy niezwykle elegancką i gustowną scenerię. Główną atrakcją tego parku jest kamienny trotuar w formie fontanny. Woda i słoneczny dzień to idealne połączenie na letnią sesję zdjęciową.

Sobór św. Mikołaja w Białymstoku

Klimatyczne miejsce na całoroczne sesje zdjęciowe. Monumentalny bizantyjski budynek z elementami antycznymi, doskonale podkreśli ten wyjątkowy dla Was dzień. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to miejsce kultu, wobec czego stroje ślubne powinny być dostosowane do powagi tego miejsca.


Fotografia ślubna na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Rynek to również miejsce o ogromnym potencjale, jeżeli chodzi o ślubne sesje zdjęciowe. Szczególnie w przypadku Rynku Kościuszki w Białymstoku, który jest niezwykle okazałą promenadą. Sesje są tu możliwe o każdej porze roku, ale należy mieć na uwadze, że w sezonie turystycznym mogą być problemy ze znalezieniem ustronnego miejsca na wykonanie zdjęć.

Białostockie murale - ciekawa alternatywa dla tradycyjnych sesji ślubnych

To prawdziwa gratka dla fanów nowoczesnej sztuki. Jest to zbiór składający się z 30 dzieł sztuki, namalowanych na białostockich budynkach. Murale utrzymane są w tzw. street style, a różnorodność grafik pozwala na aranżacje niezwykle interesujących ujęć. Możliwe jest nawet stworzenie sesji zdjęciowej w formie metaforycznych scenek rodzajowych. Murale są umieszczone w różnych miejscach miasta, dlatego planując sesję ślubną w Białymstoku, warto zaopatrzyć się w mapę, co znacznie ułatwi jej organizacje od strony logistycznej.

Plaża Dojlidy i Stawy Dojlidzkie

Nie musicie jechać nad morze, żeby wykonać ślubną sesję zdjęciową w wodnej scenerii lub na plaży. Plaża Dojlidy wraz ze stawami to ogromny obszar, co gwarantuje znalezienie ustronnego miejsca na sesję zdjęciową. Pokonując niewielką kładkę, można przedostać się nawet na małą wyspę, która także można wykorzystać w plenerowej fotografii. Tego typu scenerie, idealnie sprawdzą się podczas letnich sesji zdjęciowych.

Białystok obfituje w miejsca, które można wykorzystać podczas ślubnej sesji zdjęciowej. Od klasycznych pałacowych wnętrz, poprzez parki i promenady, a na nowoczesnych muralach skończywszy. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, co pozwoli uwiecznić ten wyjątkowy dzień, jakim jest dzień wstąpienia w związek małżeński.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Podlaskie To Tu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok