Tablet graficzny - narzędzie dla kreatywnych. Szkicuj, rysuj, projektuj

[Artykuł sponsorowany]

4.11.2021, 16:09, akt. 9.11.2021, 12:04


Tablet graficzny - narzędzie dla kreatywnych. Szkicuj, rysuj, projektuj
Tablet graficzny - narzędzie dla kreatywnych. Szkicuj, rysuj, projektuj

Tablety graficzne zwiększają możliwości tworzenia oryginalnych i ciekawych grafik. Z ich pomocą rysowane są najlepsze animacje i ilustracje. Narzędzie pomaga ćwiczyć kreatywność zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Jakie są zalety korzystania z tabletów graficznych?

Tablet graficzny nie tylko dla profesjonalistów

Przekonanie, że tablety graficzne są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów jest błędne. Mogą z nich korzystać amatorzy oraz dzieci, które są zainteresowane rysowaniem oraz grafiką komputerową.

Tablet jest prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB, a następnie uruchomić. Do pracy z urządzeniem nie trzeba specjalistycznego oprogramowania. Pierwsze rysunki można tworzyć w dowolnym, darmowym programie graficznym, a z czasem doskonalić swoją technikę.

Ćwiczenie ręki

Tablety graficzne są wyposażone w piórka o wysokim stopniu czułości, które umożliwiają tworzenie najdelikatniejszych kresek na ekranie. Tablet przenosi na ekran obrazy rysowane w polu roboczym, uwzględniając grubość linii, ich dokładny kształt oraz siłę nacisku. Użytkownik ćwiczy rękę podobnie jak w przypadku rysowania na papierze. W ten sposób zwiększa swoje umiejętności i tworzy coraz ciekawsze grafiki.

Zapoznaj się z ofertą tabletów graficznych pod tym adresem: 
https://www.komputronik.pl/category/1743/tablety-graficzne.html

Alternatywa dla rysowania na papierze

Rysowanie na tablecie graficznym stanowi alternatywę dla rysowania na papierze. Urządzenie umożliwia szkicowanie, tworzenie różnych projektów, a nawet wykresów, tabel i rycin. Dzięki niemu bez trudu uzupełnić można prezentacje multimedialne o własne szkice. Taka możliwość przyda się np. nauczycielom chemii, którzy chcą przygotować ciekawe lekcje dla swoich uczniów, uzupełnione o rysunki połączeń w związkach organicznych.

Kompatybilność z wieloma programami graficznymi

Tablety graficzne popularnych producentów są kompatybilne z większością programów, których używa się do tworzenia grafiki. Dotyczy to zarówno darmowego oprogramowania, jak i programów płatnych, przeznaczonych dla profesjonalistów. Użytkownik może korzystać z tabletów podczas tworzenia obrazów w Photoshopie, Illustratorze lub InDesignie. Ponadto tablet umożliwia tworzenie kresek w AutoCAD.

Ograniczenie zużycia papieru i nie tylko

Korzystanie z tabletu do rysowania ogranicza zużycie papieru, kredek, pisaków i innych artykułów biurowych. Tablet służy przez wiele miesięcy, dlatego jego użytkowanie jest ekonomiczne. Jeśli rysują na nim dzieci, rodzic nie musi martwić się, że w najmniej odpowiednim momencie zużyją się ich ulubione kredki lub pisaki. Urządzenie umożliwia dowolne dobieranie kolorów gotowego rysunku. Dodatkowo w domu w deszczowy dzień nie zabraknie bloków i kartek, dzięki którym kilkulatki mają zapewnioną rozrywkę.

Wygodne rysowanie w trasie

Szkice i projekty na tablecie graficznym wygodnie tworzy się nie tylko w domowym zaciszu lub biurze. Lekki i poręczny sprzęt bez przeszkód można zabrać w trasę. Rysowanie jest możliwe w pociągu, autokarze, a nawet samolocie. Tablet waży niewiele, dlatego zmieści się w podręcznym bagażu. Dodatkowo w przypadku wykonania nierównych kresek, błyskawicznie usuwa się niepożądane zmiany z obrazu. Programy graficzne pozwalają wielokrotnie zmieniać grafiki, dlatego użytkownik tabletu nie musi obawiać się braku profesjonalizmu podczas rysowania w trasie.

Dbałość o zdrowe nadgarstki

W przypadku osób, które cierpią na zespół cieśni nadgarstka, korzystanie z tabletu graficznego rozwiązuje wiele problemów. Piórko jest łatwe w obsłudze. Używanie go nie wymusza ustawienia nadgarstka przez cały czas w jednej pozycji. Ręka porusza się w naturalny sposób, co chroni przed pogłębianiem się neuropatii. Użytkownik może korzystać z tabletu zamiast myszy na co dzień, zarówno przed zabiegiem chirurgicznym na cieśń nadgarstka, jak i po jego wykonaniu.
Czy Polacy postawili na sport w Nowy Rok?


Nasze noworoczne postanowienia? Wśród nich są deklaracje regularnych treningów. Niektórzy liczą, że zakłady bukmacherskie 2022 roku poprawią ich budżet.


 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nie Teatr

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok