Ile dostaniesz kredytu przy najniższej krajowej? Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego

[Artykuł sponsorowany]

10.11.2021, 13:12, akt. 13:12


Ile dostaniesz kredytu przy najniższej krajowej? Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego
Ile dostaniesz kredytu przy najniższej krajowej? Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny lub gotówkowy, ale aktualnie Twoje zarobki nie przekraczają najniższej krajowej? Zastanawiasz się, czy jakikolwiek bank udzieli Ci pożyczki? W takim razie, zamiast się martwić, koniecznie to sprawdź! Zobacz, czy przy takim wynagrodzeniu otrzymanie kredytu hipotecznego jest możliwe. 

Uzyskanie kredytu hipotecznego, czy też gotówkowego nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Trzeba przy tym załatwić naprawdę wiele formalności. Dlatego też niskie zarobki z pewnością tego wszystkiego nie ułatwią. W 2021 roku najniższa krajowa wynosi 2800 zł brutto. Jest to najniższa kwota, jaka może widnieć na umowie o pracę na pełen etat. Już w przyszłym roku ma zostać podniesiona ona do 3100 zł. Jednak czy to wystarczy, aby dostać pożyczkę. Zarobki są jednym z parametrów, jakie zostają poddane weryfikacji ocenie zdolności kredytowej, dlatego niewątpliwie ma to znaczenie. Dowiedz się, czy możesz wziąć kredyt gotówkowy przy najniższej krajowej i sprawdź, jak to zrobić.

Jakie wymagania musisz spełniać, aby dostać kredyt?

Każda udzielona pożyczka wiąże się dla banku z ryzykiem. Dlatego też, banki bardzo dokładnie weryfikują każdego potencjalnego klienta. Tym samym Ty, jako kandydat ubiegający się o kredyt, musisz spełniać wyznaczone kryteria. Ich zakres może oczywiście różnić się w zależności od banku. Jednak przeważnie podstawowe parametry, które podlegają weryfikacji, są takie same.

Zarówno przy kredycie hipotecznym, jak i gotówkowym, kluczowa jest przede wszystkim zdolność kredytową. Składa się na nią wiele elementów. Mówiąc jednak w skrócie, osoba mająca zdolność kredytową, ma pozytywną historię finansową, nie jest zadłużona i generuje regularne zarobki. Ich wysokość nie jest tu szczegółowo określona, co w tej sytuacji jest dla Ciebie dużym plusem. Jeśli ten opis pasuje także do Ciebie, może to oznaczać, że będziesz dla banku wiarygodnym klientem.

Czy dostaniesz kredyt hipoteczny przy najniższej krajowej?

Możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego lub gotówkowego przy najniższej krajowej zależna jest od wielu czynników. Zdolność kredytowa to jedna rzecz. To jednak nie wszystko. Dużo zależy też od kwoty kredytu, jaką chcesz uzyskać. Im będzie ona wyższa, tym trudniej może być Ci przekonać bank, aby pożyczył Ci pieniądze. Warto zaznaczyć także, że duże znaczenie ma tu także czas spłaty. Jeśli będzie on mocno rozciągnięty, szansa wzrasta, ponieważ spłacając taką ratę kredytu hipotecznego lub gotówkowego, nie nadwyrężysz miesięcznego budżetu.

W przypadku kredytu hipotecznego duży wpływ na decyzję banku ma też wkład własny. Może być bowiem tak, że wprawdzie nie zarabiasz dużo, ale masz zaoszczędzoną sporą kwotę, którą przeznaczysz na opłacenie wkładu własnego. W takiej sytuacji to oraz sama hipoteka powinny być wystarczające, aby bank przychylnie rozpatrzył wniosek. Oczywiście musisz mieć jednak na uwadze, że bank może też odmówić udzielenia kredytu hipotecznego.

Ile dostaniesz kredytu przy najniższej krajowej?

Każdy bank ustala własne parametry, na podstawie których obliczana jest wysokość udzielanych pożyczek. Dlatego też to, ile dostaniesz kredytu przy najniższej krajowej, zależy głównie od tego, jaki bank wybierzesz. Różnice są tu naprawdę bardzo duże, dlatego nie warto podejmować w tej kwestii pochopnych decyzji. Jeśli chcesz wybrać dla siebie najlepszy kredyt gotówkowy na https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych, skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. Pozwoli Ci on znaleźć najlepszą ofertę, uwzględniając przy tym Twoje możliwości finansowe oraz wszystkie najważniejsze parametry pożyczki, takie jak choćby rzeczywista roczna stopa oprocentowania.
Czy Polacy postawili na sport w Nowy Rok?


Nasze noworoczne postanowienia? Wśród nich są deklaracje regularnych treningów. Niektórzy liczą, że zakłady bukmacherskie 2022 roku poprawią ich budżet.


 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nie Teatr

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok