Projekty domów parterowych z poddaszem

[Artykuł sponsorowany]

17.11.2021, 08:34, akt. 08:35


Projekty domów parterowych z poddaszem
Projekty domów parterowych z poddaszem

Projekty domów z poddaszem zaliczają się do tych najbardziej popularnych. Wszystko dlatego, że to właśnie takie nieruchomości wykazują pełną funkcjonalność, są też zgodne z obowiązującymi trendami, bo bardzo często zakładają projekty domów parterowych z poddaszem.

Dzisiaj nie stawia się już na wiele kondygnacji, ale wygodę codziennego funkcjonowania oferuje się właśnie na jednym poziomie. Samo poddasze czy poddasze użytkowe daje dodatkową przestrzeń do dowolnej aranżacji. Prezentujemy projekty domów z poddaszem, które przez polskich inwestorów wybierane są najczęściej.

Projekty domów z poddaszem, które cieszą się największą popularnością

Dzisiaj w trendach są domy parterowe, do tego z płaskim dachem. Chodzi nie tylko o aspekty wizualne, bo najczęściej takie nieruchomości charakteryzują się prostą, uniwersalną bryłą, ale również o funkcjonalność. Doceniamy przestrzeń użytkową, z której korzystać możemy bez pokonywania schodów. Fakt, że projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym wymagają bardziej rozległej działki, natomiast nie jest to problem.

Przeciętny inwestor doskonale zdaje sobie sprawę, że budowa własnego domu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć w życiu. Co więcej, wiemy, że wybudowana nieruchomość ma służyć przez kilkadziesiąt kolejnych lat, a nawet następnym pokoleniom. Chcemy więc, by "cztery kąty" były optymalnie funkcjonalne, wygodne i komfortowe w użytkowaniu zgodnie z indywidualnymi potrzebami wszystkich domowników. Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji spełniają większość z nich.

Co zakładają projekty domów z poddaszem? Przede wszystkim wyraźny jest podział na przestrzeń reprezentacyjną i dzienną oraz tę prywatną i nocną. Najczęściej na parterze znajduje się salon wraz z kuchnią i jadalnią, niewielka łazienka oraz gabinet, zaś na poddaszu organizuje się strefę sypialnianą. Jeśli sypialnie znajdują swoje miejsce na najniższej kondygnacji, poddasze może stanowić dodatkową powierzchnię. Na takiej bardzo często stworzy się strefę rozrywkową, rekreacyjną, sportową czy zabawy. Wszystko zależy od preferencji domowników. Nie ma jednak wątpliwości, że znacznie lepiej jest wybierać projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym i garażem, aniżeli rezygnować z takiej przestrzeni.

Projekty domów z poddaszem - kwestie ekonomiczne

Inwestorzy stawiać mogą na gotowe już projekty domów z poddaszem albo decydować się na te indywidualne, tworzone na specjalne zamówienie poprzez współpracę z architektem. Nie ma jednak wątpliwości, że już te gotowe projekty w większości spełniają większość oczekiwań przyszłych domowników. Profesjonalni architekci mają ogromne doświadczenie w tworzeniu planów domów parterowych z poddaszem, bo to one od lat cieszą się największym wzięciem. Znają też doskonale preferencje swoich klientów, mają wiedzę w zakresie obecnych trendów. Warto również zaznaczyć, że nawet te gotowe projekty domów można minimalnie modyfikować, a dzięki temu dopasowywać do potrzeb klientów.

Gotowe projekty domów są tańsze aniżeli te tworzone na indywidualne zlecenia, natomiast ekonomiczne aspekty domów parterowych z poddaszem widać wyraźnie również wtedy, gdy pod uwagę weźmiemy już etap budowy. Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym tanich w budowie są już powszechne, bo na takie stawia większość inwestorów. Okazuje się, że takie nieruchomości charakteryzuje przeważnie prosta konstrukcja, do której stworzenia nie są wymagane kosztowne materiały ani specjalistyczne umiejętności ekipy budowlanej. O wiele droższa jest budowa domów piętrowych, chociażby ze względu na konieczność realizacji stropów.

Pamiętajmy także, że domy parterowe z poddaszem buduje się szybciej, bo to prosta bryła.

Cieszy fakt, że coraz częściej projekty domów parterowych zakładają rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Ogrom takich projektów to domy pasywne. I chociaż inwestycja w takowe może być nieco większa na etapie budowy, to już później podczas użytkowania takiej nieruchomości generuje znaczne oszczędności. Statystki jasno wskazują, że klienci biur architektonicznych coraz częściej decydują się na inteligentne, pasywne domy.

Jak szukać projekty domów parterowych z poddaszem?

Dzisiaj wystarczy dostęp do internetu, by bez konieczności wychodzenia z domu móc wybrać projekt domu marzeń. Renomowani architekci udostępniają katalogi swoich projektów wraz z wizualizacjami. Przedstawiają szczegółowe opisy, uwzględniają parametry techniczne działek, na jakich może być wybudowana dana nieruchomość.

Dzięki tak dokładnym informacjom udaje się podjąć wstępną decyzję. Oczywiście mowa tutaj o projektach domów gotowych, z których korzystać mogą liczni inwestorzy. W przypadku chęci stworzenia indywidualnego projektu domu parterowego z poddaszem konieczne są bezpośrednie spotkania z architektem. Taki projekt powstaje znacznie dłużej, dłużej trwa także jego wdrażanie w ramach budowy nieruchomości.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok