To trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej

[Artykuł sponsorowany]

29.08.2022, 13:33, akt. 13:34


To trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej
To trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej

Na temat depilacji laserowej powstało wiele mitów. To sprawia, że wiele osób, które chciałoby się zdecydować na taki zabieg, nadal się waha. Obawy związane z bezpieczeństwem czy nieskutecznością depilacji laserowej są zdecydowanie zbędne. Aby Cię o tym przekonać, napisaliśmy rzetelny artykuł z faktami dotyczącymi tego zabiegu. Nasz tekst odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź go już teraz!

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Na temat bolesności zabiegów depilacji laserowej jest mnóstwo różnych opinii. W wielu profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej dołożono wszelkich starań, aby niemal całkowicie wyeliminować doznania bólowe, które towarzyszą zabiegowi depilacji laserowej. W Polsce coraz więcej takich placówek wykonuje różne zabiegi kosmetyczne na coraz wyższym poziomie. Doskonałym tego przykładem jest medycyna estetyczna Białystok u dr Stawowskiej. Możesz przejść tam bardzo różne zabiegi związane z dbałością o swoją urodę, w tym depilację laserową.

To, czy zabieg będzie bolesny, w dużej mierze zależy od kosmetologa i jakości sprzętu laserowego. Dlatego w celu dokonania go, warto udać się do profesjonalnej i sprawdzonej placówki. To da Ci gwarancję, że jej pracownicy dołożą wszelkich starań, abyś czuła się możliwie jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie.

Jak trzeba się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu depilacji laserowej należy dokładnie umyć tę część ciała, która będzie mu poddawana. Skóra powinna być przede wszystkim czysta. Następnie trzeba ogolić włosy na danym obszarze ciała, pozostawiając jednak do oceny parę włosków. Co ważne, przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów. Ogolić tę część ciała należy wyłącznie maszynką.

Jak dokładnie przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej trwa zazwyczaj od dziesięciu do pięćdziesięciu minut. Czas jego trwania jest bardzo zależny od partii ciała, z której usuwa się owłosienie. Działanie lasera na włosy zwykle przebiega profesjonalnie i skutecznie.

Polega ono na tym, że pigment zawarty we włosach absorbuje światło lasera. Następnie melanina zmienia światło w ciepło, które podgrzewa macierz. To skutecznie przeciwdziała odrastaniu włosów w przyszłości. Trzeba wiedzieć, że kosmetolog przykłada urządzenie do skóry w sposób punktowy. Gdy specjalista uzna, iż nie ma już miejsc na tej części ciała, w których zostało owłosienie, kończy dany zabieg.

Czy zabieg depilacji laserowej usuwa włosy na stałe?

Depilacja laserowa jest obecnie jedyną metodą, która usuwa włosy z ciała na stałe. Gdy macierz zostaje uszkodzona, włos już nigdy nie odrośnie. Jednak zdarza się czasami tak, że w przyszłości pojawiają się na ciele zupełnie nowe włosy. Takie niepożądane działanie zachodzi w przypadku występowania dużej ilości hormonów w organizmie. Wtedy po roku lub dwóch od zakończenia sesji kosmetolog wykonuje zabieg przypominający.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Liczba zabiegów depilacji laserowej jest zawsze sprawą, którą ustala się indywidualnie. Zależy ona w dużej mierze od struktury włosów. Dokładniej mówiąc, bardzo ważny jest ich kolor oraz grubość. Warto wiedzieć, że każdy włos ma swój cykl: wzrost, wypadanie, odpoczynek, wzrost od nowa. W trakcie zabiegu można usunąć wyłącznie te, które są w fazie wzrostu, dlatego koniecznie należy powtórzyć to działanie. W ten sposób zabieg będzie przeprowadzony na każdym mieszku włosowym.

Zabiegi depilacji laserowej są obecnie bardzo popularne. Wiele kobiet marzy o usunięciu niechcianych włosów z różnych części ciała na stałe. Poddanie się takiemu zabiegowi jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Warto to zrobić, aby w końcu nie mieć potrzeby niemal każdego dnia usuwania owłosienia z wielu partii ciała. Dla wielu kobiet jest to bardzo męczące i nieprzyjemne zadanie. Jeżeli Ty też tak masz, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Wówczas już wkrótce będziesz mogła cieszyć się niezwykle gładką skórą na stałe. Czy to nie brzmi po prostu fantastycznie?


 
 

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok