Praca w Białymstoku - gdzie ją znaleźć?

[Artykuł sponsorowany]

20.09.2022, 13:44, akt. 13:44


Praca w Białymstoku - gdzie ją znaleźć?
Praca w Białymstoku - gdzie ją znaleźć?

Okres poszukiwania pracy jest czymś, czego doświadcza każdy. W przypadku mieszkańców Białegostoku, jak i osób myślących o przeprowadzce do tego miasta, nie jest inaczej. Gdzie szukać, aby znaleźć? To pytanie należy rozumieć na dwa sposoby. Jednym z nich jest sytuacja na rynku pracy, a drugim sposób jej szukania. Warto przyjrzeć się obu aspektom.

Białystok – kogo brakuje na rynku pracy?

Na początku warto sprawdzić, jakie zawody są w deficycie. Każde deficytowe stanowisko oznacza, że brakuje osób, które są w stanie wykonywać dane zadanie. Efektem tego jest łatwość w znalezieniu pracy, gdyż pracodawca nie ma możliwości wybierania spośród wielu kandydatów. Jak w każdym mieście, również w Białymstoku istnieją takie zawody. Które branże posiadają największe deficyty?

 • Budowlana – tutaj poszukiwani są specjaliści o różnym wykształceniu. Brakuje betoniarzy, zbrojarzy, inżynierów budownictwa, monterów instalacji budowlanych, tynkarzy, jak i operatorów maszyn. Pracę znajdą również pracownicy bez specjalistycznego wykształcenia, którzy szukają pracy fizycznej.
 • Przemysłowa – jest to kolejna branża, gdzie brakuje wielu specjalistów. O pracę nie będzie trudno spawaczom, ślusarzom, elektrykom, elektromechanikom, pracownikom poligraficznym i wielu innym.
 • Edukacyjna – brakuje nauczycieli na każdym szczeblu szkół ogólnokształcących. Pracę znajdą również nauczyciele szkół zawodowych oraz opiekuni do dzieci.
 • Medyczna – brakuje lekarzy, pielęgniarek, psychologów, psychoterapeutów, jak i opiekunów do pracy z osobami niepełnosprawnymi i starszymi.
 • IT – brakuje pracowników sprzedaży internetowej, projektantów i administratorów baz danych oraz programistów.

Jak widać, pracy w Białymstoku nie brakuje. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją zawody, w których trudno znaleźć jest tu pracę. O jakich mowa?

Gdzie trudno będzie o pracę?

Choć jest ich znacznie mniej, niż zawodów deficytowych, specjalizacje nadwyżkowe też zagościły się w Białymstoku na dobre. Ze znalezieniem pracy największe trudności będą mieli:

 • filolodzy i tłumacze,
 • pedagodzy,
 • filozofowie, politolodzy i kulturoznawcy,
 • ekonomiści,
 • pracownicy administracji publicznej,
 • kierownicy sprzedaży.

Wiedząc już, w jakich zawodach dobrze jest szukać pracy w Białymstoku, warto spojrzeć na sposoby znalezienia odpowiedniej pracy.

Gdzie i jak szukać pracy w Białymstoku?

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości znalezienia pracy. Warto przyjrzeć się tym, które są najpopularniejsze i mają największe szanse powodzenia.

 • Portale internetowe – tutaj warto spojrzeć szczególnie na Aplikuj.pl, gdzie można znaleźć tysiące różnych ofert pracy. Każdy może wybrać specjalne parametry wyszukiwania, aby znaleźć oferty, które go interesują. Jednocześnie wystarczy kilka kliknięć, aby przejść do kalkulatora zarobków, który pokaże, czy dana oferta będzie w dłuższej perspektywie zadowalająca finansowo.
 • Znajomości i polecenia – jest to najstarszy ludzkości sposób i wciąż niezwykle dobry. Realne polecenia, które wypływają z ust osób zaufanych są czymś, co trudno zastąpić. W ten sposób od razu otrzymujemy dozę zaufania, o którą trudno.
 • Urząd pracy – choć często jest to miejsce, gdzie wiele osób wcale nie chce znaleźć pracy, znajdzie się ona dla tych, którzy naprawdę jej poszukują.

Pracy w Białymstoku nie brakuje, a sposobów na jej znalezienie jest mnóstwo. Warto skorzystać z każdej możliwości, aby znaleźć to zatrudnienie, którego naprawdę pragniemy.


 
 

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok