Drabiny dla profesjonalistów – jaki model wybrać?

[Artykuł sponsorowany]

30.05.2023, 11:18, akt. 15:32


Drabiny dla profesjonalistów – jaki model wybrać?
Drabiny dla profesjonalistów – jaki model wybrać?

W wielu branżach bez drabiny ani rusz! Nawet w przypadku prac na niewielkiej wysokości roboczej potrzebny jest profesjonalny sprzęt umożliwiający wykonywanie obowiązków nie tylko bezproblemowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Drabina drabinie nierówna, a na rynku pojawiło się ostatnio wiele modeli różniących się między sobą wymiarami, ale również funkcjonalnością. Na co zatem się zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Poznaj nowe możliwości i wybierz najlepszą profesjonalną drabinę.

Nowoczesna drabina – dlaczego to takie ważne?

Chyba każdy fachowiec zgodzi się ze stwierdzeniem, że sprawdzony, niezawodny sprzęt to podstawa! Nie inaczej jest z drabinami, z których wiele osób korzysta przecież na co dzień. Drabina to nieodłączny atrybut malarzy, budowlańców, ale korzystają z nich także instalatorzy, elektrycy, kominiarze, ogrodnicy... Lista profesji jest naprawdę długa! Wszystkie te zawody łączy jedno: ryzyko związane z pracą na wysokości. Upadek nawet z kilkudziesięciu centymetrów może zakończyć się bolesną kontuzją, choć niekiedy skutki bywają jeszcze poważniejsze. Nowoczesne drabiny to duże wsparcie dla fachowców pracujących na wysokości. Są stosunkowo lekkie i jednocześnie stabilne, a dodatkowe zabezpieczenia znacząco podnoszą komfort korzystania z tego sprzętu. Niezależnie od tego, czy po drabinę sięgasz okazjonalnie, czy też wchodzisz na nią niemal codziennie, zainwestuj w nowoczesne rozwiązania. Drabiny dla profesjonalistów znajdziesz o ofercie KRAUSE: to renomowany producent oddający do dyspozycji klientów duży wybór rozwiązań gwarantujących bezpieczną pracę na wysokości. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Drabina dla instalatora – wybierz model przegubowy

Nowoczesne drabiny przegubowe różnią się znacząco od tradycyjnych modeli wolnostojących - widać to już na pierwszy rzut oka. Ogromną zaletą drabiny przegubowej jest jej elastyczność - z łatwością przekształcisz ją w model wolnostojący, przystawny, drabinę rozstawianą na schodach, a w przypadku niektórych rozwiązań – również w praktyczny podest roboczy. Szerokie stabilizatory oraz antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy w każdym ustawieniu. Ta drabina po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, dlatego bez problemu przewieziesz ją w miejsce wykonywania kolejnego zlecenia. Doskonale sprawdzi się jako drabina dla instalatora, ponieważ łatwo można dopasować ją do aktualnych potrzeb.

Drabina dla elektryka – tu liczy się materiał

Nie każda drabina może być wykorzystywana przez osoby narażone na porażenie prądem elektrycznym podczas pracy. Kluczowy jest oczywiście materiał, który nie przewodzi prądu, ale ważne są również dodatkowe zabezpieczenia, ponieważ większość instalacji elektrycznych montowana jest dość wysoko. Drabiny dielektryczne wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym to modele, które mogą być używane podczas prac pod napięciem. Warto wybrać drabinę wolnostojącą o stożkowej budowie, co dodatkowo zwiększa stabilność. Zwróć też uwagę, by modele do pracy na większej wysokości roboczej posiadały dodatkowe stabilizatory.

Drabina dla dekarza – specjalny model do prac na dachu

Drabiny dekarskie to specjalnie zaprojektowane konstrukcje zapewniające bezpieczeństwo podczas prac na dachach skośnych. Nowoczesne modele powstają z wysokiej jakości materiałów: lekkiego aluminium lub odpornego na zmiany temperatury drewna warstwowego. Nie wymagają stosowania haków dachowych: do montażu wykorzystuje się specjalny pałąk zaczepiany o kalenicę. Szczeble drabin dachowych zostały wygięte w taki sposób, by ułatwić zachowanie równowagi. W przypadku dachów płaskich do prac dekarskich najlepiej sprawdzą się modele przystawne, które umożliwiają bezproblemowe wejście na dach nawet w przypadku wysokich budynków.

Uniwersalna drabina dla fachowca? Wybierz model wielofunkcyjny

Drabiny wielofunkcyjne śmiało możemy nazwać drabinami do zadań specjalnych – to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Można ustawiać je w pięciu konfiguracjach: w ten sposób zyskujesz drabinę przystawną, wolnostojącą z wysuwanym elementem, rozsuwaną i dwustronną, w przypadku modeli przegubowych w wersji 4x3 szczeble – podest roboczy, a nawet drabinę do ustawienia na schodach. Jeśli specyfika Twojej pracy wymaga wykonywania obowiązków na różnej wysokości roboczej oraz w różnych warunkach, wybierz drabinę uniwersalną. Ten model świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji!


Nowoczesne drabiny dla profesjonalistów to wysokiej jakości sprzęt spełniający wszystkie obowiązujące normy oraz wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia. Wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twojej branży.


 
 

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok