Radio Białystok | Tokio 2021 | Koszykówka 3x3: Przegrana z Serbią i zwycięstwo z rosyjskimi olimpijczykami

Koszykówka 3x3: Przegrana z Serbią i zwycięstwo z rosyjskimi olimpijczykami

25.07.2021, 12:30, akt. 13:41

Polscy koszykarze 3x3 wygrali z reprezentacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 21:16 w swoim czwartym meczu turnieju olimpijskiego w Tokio. To ich drugie zwycięstwo w igrzyskach. Wcześniej w niedzielę przegrali z Serbią 12:15, podobnie jak RKO z Belgią 16:21.

źródło zdjęcia: Andri/stock.adobe.com

Polska - Serbia 12:15

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz z liderami światowego rankingu. Byli bardzo aktywni, wygrywali walkę pod tablicą i w połowie spotkania prowadzili 10:5.

Później było już jednak gorzej. Polacy przestali trafiać, grali coraz bardziej chaotycznie i wyraźnie opadli z sił. Na trzy minuty przed końcem Serbowie wyrównali na 11:11 i po chwili objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W meczu z Serbami Paweł Pawłowski zdobył 4 pkt, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski po 3, a Michael Hicks 2.

Polska - Rosyjski KO 21:16

Mecz z rywalem, który po trzech meczach legitymował się takim samym bilansem (1-2), rozpoczął się niekorzystnie dla biało-czerwonych. Przeciwnicy uzyskali trzy punkty przewagi (3:0, 4:1) i dopiero po niespełna trzech i pół minutach gry, po rzucie z dystansu Pawła Pawłowskiego, podopieczni trenera Piotra Renkiela wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie - 8:7.

Po pięciu minutach i dwupunktowym rzucie Michaela Hicksa było 12:11 dla Polaków, którzy w decydujących fragmentach spotkania zagrali jeszcze bardziej zespołowo i bez problemu zwyciężyli. Bohaterem zespołu w ataku okazał się bezbłędny w rzutach z dystansu Pawłowski, który zdobył 8 pkt (w porannym z Serbią - 4). Wsparł go Przemysław Zamojski - 7. Michael Hicks, tym razem częściej dzielący się piłką z kolegami, uzyskał 4, a Szymon Rduch - 2.

Polacy mają teraz bilans 2-2 i za sobą spotkania z dwoma największymi faworytami (oba przegrane). W sobotę, pierwszym dniu rywalizacji, ulegli Łotyszom 14:21 i pokonali po dogrywce Japończyków 20:19. W poniedziałek zagrają z Chinami (12.05) i Holandią (15.25), a we wtorek z Belgią (7.40) oraz ewentualnie w ćwierćfinale (14.00 lub 15.20).

Gra się systemem każdy z każdym. Dwa czołowe zespoły po siedmiu rundach spotkań awansują bezpośrednio do półfinału, dwa ostatnie odpadają. Drużyny z miejsc 3. i 6. oraz 4. i 5. zagrają w dwóch ćwierćfinałach o prawo gry o medale.

źródło: PAP | red: maj

Kolejne dwa mecze koszykarzy 3x3 - z Serbią i Rosyjskim Komitetem Olimpijskim (RKO), wyścig ze startu wspólnego kolarek z Katarzyną Niewiadomą, pierwsze mecze siatkarzy plażowych i w singlu tenisisty Huberta Hurkacza - to najważniejsze wydarzenia niedzieli w igrzyskach w Tokio.

Koszykarze podnieśli się po porażce. Decydujący rzut Zamojskiego

24.07.2021, 12:47

Polscy koszykarze 3x3 pokonali Japonię 20:19 po dogrywce w swoim drugim spotkaniu w turnieju olimpijskim. Na inaugurację zmagań w Tokio biało-czerwoni przegrali z Łotwą 14:21.

Koszykówka 3x3 - złość Polaków po meczu otwarcia

24.07.2021, 07:15

Pełni złości byli polscy koszykarze 3x3 po inauguracyjnym meczu olimpijskiego turnieju w Tokio, w którym przegrali z Łotyszami 14:21. - To spotkanie nam ewidentnie nie wyszło. Nie realizowaliśmy założeń taktycznych - ocenił Przemysław Zamojski.