Radio Białystok | Tokio 2021 | Podwójne podium Polek w rzucie młotem!

Podwójne podium Polek w rzucie młotem!

3.08.2021, 14:43, akt. 16:41

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron z medalami olimpijskimi w rzucie młotem w Tokio.

Anita Włodarczyk rzuciła młotem 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. W Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron - 75,49, a siódme miejsce zajęła pochodząca z Augustowa Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang - 77,03.

Włodarczyk wcześniej byłą najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. Praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98.

Dwa ostatnie sezony miała jednak stracone z powodu kłopotów zdrowotnych, a poza tym zmieniła trenera - teraz ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica. Pierwsze tegoroczne starty miała słabe, ale cały czas zapewniała, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Już przed wylotem do Tokio dała sygnał, że jest coraz lepiej, kiedy rzuciła 77,92. Także w eliminacjach, które wygrała, pokazała rywalkom, że jest w wysokiej formie.

Trenująca ze swoim dziadkiem Malwina Kopron jest brązową medalistką mistrzostw świata z Londynu (2017) i w tym sezonie prezentowała bardzo dobrą i stabilną formę. Przed igrzyskami eksperci także typowali ją do olimpijskiego podium.

źródło: PAP | red: zmj

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal olimpijski w kategorii 97 kg w zapasach w stylu klasycznym. W pojedynku o ten krążek pokonał przed czasem (10:0) Węgra Alexa Gergo Szoke.

"To był najlepszy bieg w historii igrzysk". Norweg dokonał niemożliwego

3.08.2021, 10:20

Norweg Karsten Warholm został mistrzem olimpijskim w biegu na 400 metrów przez płotki i poprawił własny rekord świata na 45,94 s.

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi

3.08.2021, 05:49

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro w konkurencji K2 na 500 metrów.

Wojciech Nowicki - jak wszystko się ułoży, to jest szansa na "życiówkę" w Tokio

2.08.2021, 07:04

Wojciech Nowicki, który już w pierwszej próbie w kwalifikacjach rzutu młotem awansował do finału igrzysk w Tokio, przyznał, że koło na Stadionie Olimpijskim sprzyja dobrym wynikom. "Jak wszystko się ułoży jak dziś, to mogę pokusić się o rekord życiowy" - ocenił.

Trzy Polki w finale rzutu młotem, Włodarczyk najlepsza w kwalifikacjach

1.08.2021, 04:45

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która już w pierwszej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne oraz Malwina Kopron i Joanna Fiodorow wystąpią we wtorek w finale rywalizacji w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio.

Niesamowita sztafeta 4x400 - jest złoto! "Jesteśmy potęgą na świecie"

31.07.2021, 13:13

Polska sztafeta mieszana 4x400 m wywalczyła złoto w Tokio. Ostatni medal w konkurencji biegowej na igrzyskach biało-czerwoni zdobyli w 1980 r. w Moskwie.

Djoković wróci z Tokio bez medalu. Przegrał walkę w singlu, z turnieju miksta się wycofał

31.07.2021, 12:06

Serb Novak Djokovic przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 4:6, 7:6 (8-6), 3:6 w meczu o brązowy medal olimpijskiego turnieju tenisistów w Tokio.

Włodarczyk, Nowicki, Fajdek - od niedzieli rzut młotem, czyli polska specjalność

31.07.2021, 12:30

Rzut młotem jest jedyną konkurencją podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, w której Polacy mogą realnie liczyć na trzy medale. Anita Włodarczyk dwa mistrzostwa olimpijskie już ma. Czas na panów. W gronie faworytów są Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok.

Wioślarska czwórka podwójna kobiet zdobyła srebrny medal - pierwszy dla Polski w Tokio!

28.07.2021, 03:58

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

źródło: Chaay_tee/stock.adobe.com
8.08.2021, 12:38, akt. 12:45