Radio Białystok | Tokio 2021 | Kamila Lićwinko kończy karierę sportową 11. miejscem w olimpijskim konkursie

Kamila Lićwinko kończy karierę sportową 11. miejscem w olimpijskim konkursie

7.08.2021, 12:44, akt. 16:03

Kamila Lićwinko zajęła 11 miejsce w olimpijskim konkursie skoku wzwyż. Zawodniczka Podlasia Białystok po zawodach potwierdziła, że kończy karierę sportową.

Kamila Lićwinko skoczyła wzwyż 1,93 i zajęła jedenaste miejsce w finale igrzysk olimpijskich. Po złoto sięgnęła Maria Lasickiene z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która jako jedyna pokonała 2,04. Srebro zdobyła nieoczekiwanie Australijka Nicola McDermott - 2,02, a brąz Ukrainka Jarosława Mahuczich - 2,00.

Jestem w szoku, że to tak się potoczyło. Czułam się bardzo zmęczona. Eliminacje dały mi w kość. Przeszłam lekki udar cieplny. Jestem rozczarowana. Myślałam, że zatrzymam się dopiero na dwóch metrach. Cały sezon dobrze skakałam. Wierzyłam w to, że jestem w dobrej formie, a dzisiaj nie biegałam na rozbiegu. Wiedziałam, że nie mam nic do stracenia. Jest mi bardzo przykro, że skoczyłam tak mało. Po raz kolejny mi się nie udało, a już więcej nie będę próbowała - skomentowała na antenie TVP Lićwinko.

Zawodniczka Podlasia Białystok już wcześniej mówiła, że ten sezon będzie jej ostatnim. Jest mamą trzyletniej Hani i chciałaby w końcu poświęcić jej więcej czasu.

Lasicikiene po konkursie nie kryła wzruszenia. Jest najlepszą skoczkinią wzwyż ostatnich lat. Jest trzykrotną mistrzynią świata - z Pekinu (2015), Londynu (2017) i Dauhy (2019). Miała być też faworytką rywalizacji pięć lat temu w Rio de Janeiro, ale... z powodu zawieszenia całego rosyjskiego związku lekkiej atletyki, nie dostała pozwolenia na występ. Teraz też nie mogła startować pod narodową flagą, a na podium nie usłyszała hymnu.

źródło: PAP | red: bs

Brązowy medal kajakarskiej czwórki kobiecej na 500 m!

7.08.2021, 05:16

Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.

Sobota na IO: przedostatni dzień rywalizacji z dwoma polskimi medalami

7.08.2021, 02:27

Mamy dwa kolejne medale na igrzyskach w Tokio - srebro żeńskiej sztafety 4x400 m oraz brąz kajakarskiej czwórki kobiet na 500 m.

Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i fani trzymali kciuki za Marię Andrejczyk w strefie kibica w Gibach [zdjęcia]

6.08.2021, 12:54

Radość i łzy wzruszenia w strefie kibica w Gibach. Mieszkańcy tej podsejneńskiej gminy, znajomi i bracia Marii Andrejczyk nie kryli emocji podczas finału rywalizacji oszczepniczek na igrzyskach w Tokio.

Maria Andrejczyk wicemistrzynią olimpijską

6.08.2021, 12:50

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki wywalczyła w Tokio srebrny medal olimpijski w rzucie oszczepem.

Dawid Tomala mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km

6.08.2021, 06:53

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz Kanadyjczyk Evan Dunfee.

źródło: Chaay_tee/stock.adobe.com
8.08.2021, 12:38, akt. 12:45