Radio Białystok | Tokio 2021 | Zaledwie 0,3 sekundy od medalu wioślarskiej męskiej czwórki podwójnej

Zaledwie 0,3 sekundy od medalu wioślarskiej męskiej czwórki podwójnej

28.07.2021, 05:41, akt. 05:48

Polscy wioślarze startowali w środę (28.07) w czterech finałach A, jednym finale B oraz jednym półfinale. Najlepiej poszło oczywiście kobiecej czwórce podwójnej ze sterniczką, która zdobyła srebro, ale blisko medalu była również osada męska.

Fotolia.com
Fotolia.com

Męska czwórka podwójna Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęła w swoim finale czwarte miejsce. Triumfowali Holendrzy przed Wielką Brytanią i Australią.

Polacy przez długi czas utrzymywali się na trzeciej pozycji, ale na finiszu minimalnie lepsi okazali się Australijczycy. Biało-czerwoni brązowy medal przegrali zaledwie o 0,3 sekundy. Męska czwórka podwójna tym samym powtórzyła wynik z 2016 roku, kiedy to w Rio de Janeiro także zajęła czwartą lokatę.

W finale wioślarskich dwójek podwójnych Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce. Triumfowali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami. Biało-czerwoni od początku wyścigu płynęli na piątej pozycji, a na finiszu zostali wyprzedzeni przez osadę Szwajcarii. Polacy na mecie zanotowali czas 6.09,17 i stracili do Francuzów 8,84 sekundy.

Także na szóstym miejscu w finale czwórek bez sterniczki zajęły Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska. Zwyciężyła Australia przed Holandią i Irlandią.

Płynące na skrajnym, szóstym torze Polki nie liczyły się w stawce i praktycznie od początku płynęły na ostatniej pozycji. Australijki wygrały pewnie, a o trzecie miejsce do ostatnich metrów walczyły Irlandki z Brytyjkami. Ostatecznie to osada z Irlandii wywalczyła brązowy medal.

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski startujący w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej nie awansowali do finału A igrzysk w Tokio. Polacy zajęli w półfinale czwarte miejsce i popłyną w finale B. Zwyciężyli Niemcy przed Urugwajem i Czechami.

Polacy szansę na awans do najlepszej szóstki regat olimpijskich stracili praktycznie na ostatnich 500 metrach, kiedy to dali się wyprzedzić Czechom. W czwartek powalczą w finale B, czyli o miejsca 7-12.

Natomiast startujący w wioślarskiej czwórce bez sternika Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski wygrali finał B i zajęli siódme miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polacy, aktualni mistrzowie świata, wyraźnie wyprzedzili osady Kanady, Szwajcarii i RPA.

źródło: PAP | red: bs

Wioślarska czwórka podwójna kobiet zdobyła srebrny medal - pierwszy dla Polski w Tokio!

28.07.2021, 03:58

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

Środa na IO - występy Polaków

28.07.2021, 02:31

Polska z pierwszym medalem na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Zdobyła go kobieca wioślarska czwórka podwójna. Polscy siatkarze wygrali z Wenezuelą 3:1, a tenisowy mikst Świątek/Kubot wygrał z Francuzami Herbert/Ferro.

Siatkówka plażowa - przegrana Kantora i Łosiaka, z kolei Fijałek i Bryl z awansem do 1/8 finału

27.07.2021, 14:20

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z niemiecką parą Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem 20:22, 16:21 w swoim drugim meczu grupowym turnieju olimpijskiego w Tokio. O tym, czy awansują do 1/8 finału zadecyduje ostatnie spotkanie - w piątek z Włochami.

źródło: Chaay_tee/stock.adobe.com
8.08.2021, 12:38, akt. 12:45