Radio Białystok | Wiadomości | Łapy: Mimo planów dyrekcji porodówka w święta będzie pracować normalnie

Łapy: Mimo planów dyrekcji porodówka w święta będzie pracować normalnie

3.04.2015, 16:17, akt. 16:17

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Nie będzie przerwy świątecznej na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Łapach. Taki plan miała dyrekcja, w związku z tym, że w czasie Wielkanocy będzie tam za mało personelu. Pacjentki miały być w piątek (3.04) wypisane do domów, i wrócić do szpitala we wtorek. Na kilkudniową przerwę w działalności oddziału nie zgodził się Narodowy Funduszu Zdrowia.

To niedopuszczalne działanie placówki, na którą szpital nie otrzyma zgody - tłumaczy rzecznik podlaskiego oddziału NFZ Adam Dębski. Dodaje, że taka decyzja groziłaby dezorientacją rodzących pacjentek, które musiałby szukać pomocy w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Białymstoku. Gdyby szpital zdecydował się mimo to czasowo zamknąć oddział - NFZ mógłby rozwiązać z nim kontrakt.

Mimo wielokrotnych prób nie udało nam się skontaktować z dyrektorem szpitala Przemysławem Chrzanowskim. Sekretarka dyrektora poinformowała jednak, że w związku z odmową Funduszu Zdrowia - szpital zachowa ciągłość leczenia.

Szpital w Łapach od kilku lat boryka się z problemami finansowymi. Z tego powodu Zarząd Powiatu Białostockiego zdecydował się zwolnić obecnego szefa placówki, który jest teraz w okresie wypowiedzenia. (rm/js)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok