Radio Białystok | Wiadomości | Nie żyje prof. Włodzimierz Pawluczuk

Nie żyje prof. Włodzimierz Pawluczuk

autor: Katarzyna Kozłowska

22.05.2025, 14:48, akt. 15:05

W wieku 91 lat zmarł prof. Włodzimierz Pawluczuk - wybitny socjolog, publicysta, pisarz, badacz kultury ludowej, wieloletni pracownik Uniwersytetu w Białymstoku.

prof. Włodzimierz Pawluczuk, źródło: Uniwersytet w Białymstoku
prof. Włodzimierz Pawluczuk, źródło: Uniwersytet w Białymstoku

Prof. Włodzimierz Pawluczuk był związany z Uniwersytetem w Białymstoku od 1997 do 2011 roku. Kierował m.in. Instytutem Socjologii. Był autorem wielu publikacji i prac naukowych.

Opublikował m.in. „Światopogląd jednostki w warunkach rozpadu społeczności tradycyjnej” (1972), „Żywioł i forma. Wstęp do badań empirycznych nad kulturą współczesną” (1978), „Potoczność i transcendencja” (1994), „Ukraina - polityka i mistyka” (1998) oraz „Wierszalin. Reportaż o końcu świata” (1983).

Za książkę „Judasz” otrzymał nagrodę literacką prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.



"Oto ja" - reportaż Alicji Pietruczuk o prof. Włodzimierzu Pawluczuku



Pożegnanie prof. Pawluczuka: wystawienie trumny - piątek (23.05) o godz. 18 w Domu Pogrzebowym przy ul. Nowogródzkiej w Białymstoku, pogrzeb odbędzie się w sobotę (24.05) w Rybołach.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS








Korek na drodze S61, 22.05.2025, fot. Michał Jakubowski/Kolizyjne Podlasie
WYPADEK
22.05.2025, 11:59, akt. 12:06

Wypadek na S61. Droga zablokowana












źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok