Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Ekopatrole Straży Miejskiej

Białystok: Ekopatrole Straży Miejskiej

21.02.2016, 11:19, akt. 11:19

Foto: Straż Miejska w Białymstoku
Foto: Straż Miejska w Białymstoku

Zajmują się m.in. odławianiem bezpańskich psów i kotów, ale również np. nietoperzami, które wleciały do naszych mieszkań. Blisko 1800 zgłoszeń mieli w ubiegłym roku białostoccy strażnicy miejscy ze specjalnego ekopatrolu. To ok. 10 proc. zgłoszeń mniej niż rok wcześniej.

Zgłaszane interwencje bywają bardzo różne - mówi rzecznik Straży Miejskiej w Białymstoku Joanna Szerenos-Pawilcz. Dotyczą np. zwierząt podrzucanych na czyjąś posesję, czy tego, że ktoś znalazł karton ze szczeniakami.

Są również prośby o interwencje od mieszkańców, na których posesji jest łoś, sarna, dzik czy też lis - informuje Joanna Szerenos Pawilcz. Dzikie zwierzęta w niektórych przypadkach są na moment usypiane i dopiero wtedy trafiają do lecznicy lub do środowiska naturalnego.

Ale strażnicy mają również nietypowe zgłoszenia - dodaje Joanna Szerenos-Pawilcz. Takim na pewno jest przypadek sowy, która prawdopodobnie przejechała ok. 400 km samochodem ciężarowym. O nietypowym pasażerze kierowca ciężarówki zorientował się dopiero w Białymstoku, kiedy w trakcie odpinania naczepy od ciągnika zauważył siedzącą między nimi sowę. Z relacji kierowcy wynikało, że w okolicach Biłgoraju poczuł uderzenie w kabinę i właśnie wtedy najprawdopodobniej sowa rozpoczęła podróż "na gapę" - mówi Joanna Szerenos-Pawilcz.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy w Białymstoku odłowili ponad 470 zwierząt. W 2014 roku ta liczba przekroczyła 530 osób. Z prośbą o taką pomoc należy się zgłaszać dzwoniąc na numer alarmowy straży miejskiej 986. (wsz/lep)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok