Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: 23-latka dźgnęła koleżankę nożem. Obie kobiety zatrzymano

Białystok: 23-latka dźgnęła koleżankę nożem. Obie kobiety zatrzymano

20.06.2016, 12:20, akt. 12:20

Fot. Katarzyna J. Cichoń
Fot. Katarzyna J. Cichoń

Młoda białostoczanka odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa, jej koleżanka - za pomoc w zacieraniu śladów. Białostoccy policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, z których jedna jest podejrzana o kilkakrotne ugodzenie nożem 25-latki, druga o pomoc w zatuszowaniu przestępstwa.

Dyżurny dostał informację, że w jednym z domów na osiedlu Leśna Dolina doszło do awantury z użyciem noża. 25-letnia kobieta zaczęła wyzywać i bić swoją młodszą znajomą. Wtedy 23-latka kilkakrotnie ugodziła ją nożem. Dwie pozostałe uczestniczki tego spotkania wezwały pogotowie.

25-latka z ranami brzucha w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem policjantów 23-latka i jej o rok młodsza koleżanka próbowały zacierać ślady przestępstwa - wytarły i schowały nóż, którym ugodzono kobietę. Funkcjonariusze szybko znaleźli jednak narzędzie zbrodni.

Obie kobiety zatrzymano. 23-latka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej nawet dożywocie. 22-latka odpowie za utrudnianie postępowania w tej sprawie. Jej grozi do 5 lat więzienia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem kłótni była zazdrość o chłopaka. (podlaska.policja.gov.pl,is/nb)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok