Radio Białystok | Wiadomości | Rondo w Zambrowie z imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

Rondo w Zambrowie z imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

autor: Adam Dąbrowski

5.03.2017, 14:06, akt. 14:29

Grupa radnych powiatowych zaproponowała nadanie imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowemu rondu wybudowanemu w Zambrowie. Jak argumentują radni, powodem uhonorowania byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polski są jego związki z miastem.

Zambrów, fot. Adam Dąbrowski
Zambrów, fot. Adam Dąbrowski

Lech Kaczyński w trakcie swojej prezydentury był dwukrotnie w Zambrowie 

Lech Kaczyński w trakcie swojej prezydentury dwukrotnie odwiedził Zambrów, a wizyta głowy państwa w tym mieście była precedensem. Ponieważ nadawanie nazw należy do kompetencji samorządu lokalnego, swój wniosek powiatowi radni skierowali do rady miasta. Ta przekierowała sprawę do burmistrza i, jak powiedział Kazimierz Dąbrowski, pomysł ten zaopiniuje najpierw komisja oświaty, a następnie zostanie on ponownie skierowany pod obrady całej rady miasta.

Nowe rondo to skrzyżowanie ulicy Podedwornego z Żytnią i Bema

Rondo w Zambrowie, dla którego zaproponowano imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to nowy obiekt wybudowany jako bezkolizyjne skrzyżowanie ulicy Podedwornego z Żytnią i Bema. Ze względu na niewielkie rozmiary i peryferyjne położenie, lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości przyjęli z dystansem tę inicjatywę powiatowych radnych.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Są pieniądze na remont ważnych ulic w Białymstoku

28.02.2017, 15:50

Dzięki tym pieniądzom uda się przebudować ważne ulice w Białymstoku i drogę ze stolicy województwa do Supraśla. Region otrzymał ponad 186 mln zł unijnej dotacji na inwestycje drogowe. Podlascy samorządowcy podpisali we wtorek (28.02) umowę w tej sprawie w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.


W Suwałkach będzie rondo imienia Żołnierzy Wyklętych

28.02.2017, 14:36

Miejscy radni przyjęli już odpowiednią uchwałę i rondo u zbiegu ulic Buczka i Leśnej w Suwałkach, przy wyjeździe w stronę Raczek, będzie upamiętniało Żołnierzy Wyklętych.


Nowe rondo i ścieżka rowerowa w miejscu 80 drzew w Łomży

28.02.2017, 08:45

Około 80 drzew zostanie wyciętych na osiedlowym skwerze przy skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej w Łomży. To przygotowanie do remontu ul. Polowej w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok