Radio Białystok | Wiadomości | Metamorfozy Lalek w Białymstoku, czyli święto teatrów lalek

Metamorfozy Lalek w Białymstoku, czyli święto teatrów lalek

autor: Olga Gordiejew

6.06.2017, 12:30, akt. 16.06.2017, 10:08

Przez 9 dni czerwca białostockie sceny opanuje około 20 teatrów z kraju i ze świata prezentując najbardziej wartościowe zjawiska współczesnego teatru lalek dla dorosłych. Chodzi o to, by przełamać stereotypy dotyczące postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla dzieci.

Konferencja prasowa przed Festiwalem Metamorfozy Lalek, fot. Olga Gordiejew
Konferencja prasowa przed Festiwalem Metamorfozy Lalek, fot. Olga Gordiejew


0:00
0:00
Przez 9 dni czerwca białostockie sceny opanuje około 20 teatrów z kraju - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W połowie czerwca (16-24.06) rozpoczyna się druga edycja Festiwalu "METAMORFOZY LALEK" w Białymstoku. W programie imprezy organizowanej przez Białostocki Teatr Lalek zobaczymy 27 wydarzeń.

- Wszystkie z różnych powodów zasługują na uwagę widza - przekonuje dyrektor BTL-u Jacek Malinowski. Program Festiwalu obfituje w wiele ciekawych spektakli z Polski i zagranicy (m.in. z Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Grecji czy Stanów Zjednoczonych).

Prapremiery zagranicznych spektakli

"Metamorfozy Lalek" będą miejscem kilku polskich prapremier zagranicznych spektakli. Wśród nich zobaczymy spektakl "Monsters" w wykonaniu Duda Paiva Company (Holandia), którego premiera odbyła się w kwietniu br., czy "Ha! Ha! Ha! Lub Charlie Chaplin i inne postacie" w wykonaniu czeskiego Alfa Divadlo.

Na Festiwalu nie zbraknie też naszych sąsiadów z Grodna (Grodzieński Obwodowy Teatr Lalek), Wilna (Wileński Teatr Kameralny) czy Kowna (Kowieński Teatr Lalek).

Ponadto na Festiwalu zostanie pokazana twórcza interpretacja światowej klasyki, w tym m.in. monodram "Historia Księcia H." (Białostocki Teatr Lalek), spektakl "Czarodziejska Góra" (koprodukcja BTL i Teatru Malabar Hotel), "UBU(S)" w wykonaniu Compagnie Pupella Nogues (Francja). 

Artyści z Białegostoku na Festiwalu

Wśród artystów występujących podczas Festiwalu nie zabraknie absolwentów białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. W ramach wydarzeń towarzyszących białostocka publiczność zobaczy wielokrotnie nagradzany spektakl "Amor Omnia Vincit" Rafała Domagały czy koncert-spektakl "Ostateczna Forma" w wykonaniu bandu Spider Demon Massacre, w składzie: Magdalena Dąbrowska, Milena Jabłońska, Cezary Jabłoński, Daniel Lasecki, Patryk Ołdziejewski.

Ponadto w ramach Festiwalu odbędzie się debata na temat dziedzictwa awangardy w teatrze lalek dla dorosłych z udziałem uznanych krytyków teatralnych oraz koncert muzyki ambientowej w wykonaniu Jędrzeja Dondziło.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny

Festiwal jest niekomercyjnym projektem i wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Niemniej jednak obowiązują darmowe wejściówki. Można je rezerwować od czwartku (8.06) telefonicznie lub osobiście w kasie BTL-u. Wejście na spektakl z wejściówką będzie możliwe do 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Później wejściówki tracą swą ważność.

Jedna osoba jest uprawniona do rezerwacji i odbioru maksymalnie dwóch wejściówek na 10 wybranych spektakli. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na metamorfozy-lalek.pl.

| red: wsz, mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zobacz, jak Białystok będzie świętował dni miasta

5.06.2017, 19:33

Koncerty, wystawy, spacery historyczno-przyrodnicze i potańcówki - to atrakcje, które czekają na białostoczan w trakcie zbliżających się Dni Miasta Białegostoku.


ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok