Radio Białystok | Wiadomości | Trzy dni z militariami podczas Pikniku "Misja Wschód"

Trzy dni z militariami podczas Pikniku "Misja Wschód"

8.06.2017, 18:58, akt. 20:09

To największa taka akcja plenerowa w województwie podlaskim i jedna z największych w kraju. Wiadomo już, jakie atrakcje czekają na nas podczas Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód".

Piknik Militarny "Misja Wschód" 2017 - konferencja, fot. Renata Reda
Piknik Militarny "Misja Wschód" 2017 - konferencja, fot. Renata Reda

Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek, 16 czerwca. Jej główna część odbędzie się w Ogrodniczkach. Pokazy grup rekonstrukcyjnych i sprzęt wojskowy będzie można oglądać także w Białymstoku i Supraślu.

Ponad 700 rekonstruktorów z kraju i zagranicy

Jak mówi komendant Pikniku Militarnego Wojciech Hernik ze Stowarzyszenia "Czemu by nie", będą Rosomaki, czołg Leopard, wiele sprzętu kołowego i gąsienicowego (współczesnego i historycznego). Jednym z gości będzie Naval - były żołnierz Gromu.

Podczas pikniku swoje eksponaty zaprezentuje też Muzeum Wojska w Białymstoku - między innymi dwie armaty i katiuszę - radziecką wyrzutnię rakietową.

Organizatorzy zaplanowali także dwie duże rekonstrukcje. Pierwsza - w sobotę, 17 czerwca - słowiańska, druga - następnego dnia - potyczka z 1920 roku. W "Misji Wschód" weźmie udział ponad 700 rekonstruktorów z kraju i zagranicy.

Radiowe konkursy

W przyszłym tygodniu w Polskim Radiu Białystok konkursy - można wygrać plakat Misji Wschód. Na afiszu podpisał się Włodzimierz Press, który grał Grigorija w serialu "Czterej pancerni i pies".

Podczas Pikniku parkować będzie można przy remizie strażackiej w Ogrodniczkach. Przygotowano 10 hektarów terenu. Opłaty parkingowe mają pomóc w zakupie wozu strażackiego.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew


stock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'a


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok