Radio Białystok | Wiadomości | Z Białegostoku do Warszawy w niecałe 2 godziny - zmienia się rozkład jazdy na kolei

Z Białegostoku do Warszawy w niecałe 2 godziny - zmienia się rozkład jazdy na kolei

autor: Wojciech Szubzda

10.06.2017, 13:23, akt. 18:24

Przed podróżą pociągiem, trzeba dokładnie sprawdzić godziny odjazdów i przyjazdów. W niedzielę (11.06) w całej Polsce, zmienia się rozkład jazdy na kolei.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Korekta rozkładu jazdy w województwie podlaskim nie będzie zbyt duża. Godziny odjazdów lub przyjazdów, w większości zmienią się o kilka lub kilkanaście minut.

Do Warszawy w niecałe 2 godziny

Pociągi spółki PKP Intercity z Białegostoku do Warszawy będą jeździć jeszcze szybciej. Wiele z nich do stacji Warszawa Wschodnia dojedzie w mniej niż 2 godziny, czyli nawet o 10 minut mniej niż teraz. Najkrócej będzie jechał pociąg z Białegostoku o 14:13. Do stolicy dojedzie w 1:54 godz.

Wakacyjne pociągi na Mazury i nad morze

W letnim rozkładzie jazdy są też nowe pociągi sezonowe, którymi można dojechać na Mazury lub nad morze. Z Białegostoku w weekendy będzie odjeżdżał pociąg do Giżycka. To pociąg TLK NIEGOCIN relacji Łódź Fabryczna - Giżycko.

Jest też nocne połączenie TLK POSEJDON z Białegostoku do Szczecina, przez Gdańsk, Koszalin i Kołobrzeg. Pociąg odjeżdża po 20:00, a na stacji docelowej jest po prawie 15 godzinach jazdy.

Wraca pociąg Białystok - Waliły

W rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych korekta w większości dotyczy pociągów skomunikowanych z pociągami dalekobieżnymi. Nowością jest też reaktywacja weekendowego pociągu Białystok – Waliły. Pierwszy skład odjedzie w sobotę (17.06).

Szczegóły dotyczące rozkładu można znaleźć w internecie lub na dworcach kolejowych.

| red: mag, mak

ZOBACZ TEŻ:


PKP PLK ogłosiły przetarg na projekt odcinka Rail Baltica Białystok-Ełk

8.06.2017, 13:07

PKP PLK ogłosiły przetarg na projekt przebudowy fragmentu międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica od Białegostoku do Ełku. Powstanie drugi tor, zmodernizowanych będzie siedem stacji.


Na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Baranowickiej w Białymstoku znów stoją znaki STOP

4.05.2017, 16:32

Zmieniła się organizacja ruchu na granicy Białegostoku i Zaścianek. Na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Baranowickiej znów stoją znaki STOP.


W sezonie letnim znów będzie jeździł pociąg na trasie Białystok - Waliły

28.04.2017, 09:16

Podobnie jak w poprzednim sezonie letnim będzie jeździł pociąg na trasie: Białystok - Waliły. Koszt - około stu tysięcy złotych pokryje w połowie samorząd województwa i 5 gmin, które złożą się na pozostałą część.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok