Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia zremisowała z FK Gabala - rewanż 20 lipca przy Słonecznej

Jagiellonia zremisowała z FK Gabala - rewanż 20 lipca przy Słonecznej

13.07.2017, 19:05, akt. 21:37

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali na wyjeździe z azerską drużyną FK Gabala 1:1 (1:0) w meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Rewanż 20 lipca w Białymstoku.

0:00
0:00
Jagiellonia zremisowała w Baku - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Wicemistrz Azerbejdżanu sprawił wicemistrzowi Polski znacznie więcej kłopotów niż gruzińskie Dinamo Batumi w pierwszej rundzie. Gabala to uczestnik fazy grupowej w dwóch ostatnich edycjach Ligi Europejskiej.

Jaga pierwsza strzeliła gola

Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, ale na szczęście dla białostoczan w 10. minucie Elvin Mammadov wślizgiem nie zdołał skierować piłki do bramki. W 15. min skutecznie zaatakowała Jagiellonia. Z rzutu rożnego dośrodkował Litwin Arvydas Novikovas, a precyzyjnym strzałem głową gola zdobył Ukrainiec Taras Romanczuk. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Gospodarze wyrównali na początku drugiej połowy

Po przerwie azerski zespół od razu ruszył do ataku i szybko przyniosło to efekt. Marian Kelemen po strzale Ilqara Qurbanova co prawda zdołał lekko trącić piłkę, ale ta odbiła się od słupka, a następnie od nóg Stevena Josepha-Monrose'a i wpadła do bramki. W odstępie kilkunastu minut Francuz miał jeszcze dwie szanse na drugiego gola, ale najpierw górą był Kelemen, a później uderzył niecelnie.

Novikovas nie wykorzystał sytuacji sam na sam

W drugiej połowie Jagiellonia stworzyła praktycznie tylko jedną dogodną okazję. W 81. minucie samotnym rajdem popisał się Novikovas, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza gospodarzy.

By awansować do fazy grupowej LE oprócz Gabali Jagiellonia musi wyeliminować jeszcze dwóch rywali.

FK Gabala – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Taras Romanczuk (15), 1:1 Steven Joseph-Monrose (47).

Żółte kartki - Gabala: Andrew Halliday, Elvin Mammadov, Cavid Huseynov, Vojislav Stankovic; Jagiellonia: Jacek Góralski, Łukasz Burliga.

Sędzia: Marco Fritz (Niemcy).

Gabala: Dmytro Bezotosnyj - Ilqar Qurbanov (84-Dave Bulthuis), Witalij Wernydub, Vojislav Stankovic, Urfan Abbasov - Javi Hernandez (68-Asif Mammadov), Andy Halliday, Elvin Mammadov (46-Famoussa Kone), Cavid Huseynov, Filip Ozobic - Steven Joseph-Monrose.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme - Fedor Cernych, Jacek Góralski (53-Damian Szymański), Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski (58-Martin Pospísil), Arvydas Novikovas (85-Łukasz Sekulski) - Cillian Sheridan.

źródło: PAP | red: wsz

Jagiellonia Białystok zagra w czwartek (13.07) z azerską drużyną FK Gabala.

Jagiellonia zremisowała z FK Gabala - rewanż za tydzień w Białymstoku

13.07.2017, 06:15

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z FK Gabala. Żółto-czerwoni zdobyli bramkę w 15. min. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Arvydas Novikovas, w polu karnym najwyżej wyskoczył Taras Romańczuk i uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza gospodarzy. Goście wyrównali w 47. min.