Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstanie pomnik młodego Zamenhofa

W Białymstoku powstanie pomnik młodego Zamenhofa

autor: Magdalena Pietruczak

24.08.2017, 11:20, akt. 11:53

Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa - twórcy języka esperanto, stanie w centrum Białegostoku. To inicjatywa samych białostoczan, którzy zgłosili ten pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2017.

foto. M. Chrościński
foto. M. Chrościński

Urząd miejski ogłosił już konkurs na opracowanie koncepcji projektowej monumentu. Można się do niego zgłaszać do 28 września, a projekty konkursowe trzeba będzie przysłać do 27 listopada.

Nie będzie to ławeczka z młodym Zamenhofem

Inicjatorzy projektu zgłoszonego do budżetu chętnie widzieliby Zamenhofa jako chłopca toczącego fajerkę na drucie, ale nie jest to propozycja obowiązująca. Wiadomo, że nie może to być ławeczka z młodym Ludwikiem, ponieważ według urbanistów, nie pasuje do lokalizacji. Pomnik, naturalnej wielkości, ma stanąć w przejściu łączącym ulicę Ireny Białówny z Rynkiem Kościuszki.

Zwycięzca projektu otrzyma 12 tysięcy złotych

Zdobywcę pierwszego miejsca w konkursie miasto nagrodzi kwotą 12 tysięcy złotych i zaproszeniem do negocjacji w sprawie wykonania szczegółowego opracowania pracy konkursowej. Nagroda za drugą lokatę to 7 tysięcy złotych. Przewidziane są też dwa wyróżnienia, po 3 tysiące złotych każde.

| red: majStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok