Radio Białystok | Wiadomości | Karta turysty hitem tegorocznych wakacji w Augustowie

Karta turysty hitem tegorocznych wakacji w Augustowie

autor: Iza Kosakowska

1.09.2017, 11:51, akt. 12:19

Około 250 osób dziennie odwiedzało centrum Informacji Turystycznej w Augustowie. Władze miasta wstępnie podsumowały mijający sezon wakacyjny.

Ławeczka Beaty z Albatrosa, fot. Iza Kosakowska
Ławeczka Beaty z Albatrosa, fot. Iza Kosakowska

Hitem okazała się Augustowska Karta Turysty. Do końca sierpnia wydanych zostało prawie 800 sztuk. Kartę wprowadzono w Augustowie po raz pierwszy, upoważniała m. in. do zniżek w instytucjach kultury, obiektach sportowych i rekreacyjnych, gwarantowała darmowe poruszanie się komunikacją miejską oraz tańsze usługi rejsowe, gastronomiczne i turystyczne. 

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik przyznaje, że nie spodziewał się takiego zainteresowania kartą, za kilka miesięcy powstanie gruntowna analiza korzyści, jakie przyniosła miastu i partnerom tego projektu.  

Augustów i okolice chętnie odwiedzali turyści, którzy tradycyjnie przyjeżdżali z różnych części kraju. Przyciągały ich nie tylko piękne widoki i przyroda, ale też propozycje letnich imprez. Dużą popularnością cieszyło się m.in. Pływanie na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok, Augustowski Blues Maraton, Kinogranie czyli Przegląd filmów muzycznych, czy Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych „Necko Endurance”. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także niedawne odsłonięcie ławeczki Beaty z Albatrosa.  

W lipcu i sierpniu Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie odwiedziło ponad 15 tysięcy osób i chociaż to mniej niż podczas ubiegłorocznych wakacji, to wpływ na to mogła mieć zmiana lokalizacji placówki. Ilu turystów odwiedziło Augustowszczyznę będzie wiadomo za kilka tygodni, kiedy sezon zakończy się na dobre.

| red: mak

ZOBACZ TEŻ:


Puszcza Augustowska atrakcyjna o każdej porze roku

27.08.2017, 16:06

Na wytrwałych piechurów czekają nie tylko piękne widoki ale i ciekawa historia. W Puszczy Augustowskiej o każdej porze roku można znaleźć wiele niezwykłych miejsc - podkreśla Roman Rogoziński z Nadleśnictwa Augustów, zachęcając do wycieczek w te rejony.


Mieszkańcy Augustowa oraz turyści mogą usiąść obok słynnej Beaty z Albatrosa

26.08.2017, 07:18

Ławeczka i siedzącą na niej Beata, bohaterka dawnego szlagieru Janusza Laskowskiego stanęła przy restauracji Albatros w Augustowie, turystycznej stolicy województwa podlaskiego.


LemOn i Eleanor Gray w Augustowie [zdjęcia]

31.07.2017, 00:46

Za nami 22. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie. Na koniec imprezy zagrały zespoły LemOn i Eleanor Gray.


Ekipa z Krakowa wygrała Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie [zdjęcia]

30.07.2017, 18:39

Ekipy z Krakowa, Supraśla i Czarnej Białostockiej stanęły na podium Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym - Co Ma Pływać Nie Utonie. W 22. edycji wystartowały 24 pływadła.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


fot. Marek Romanowski
MÓWI SIĘ
19.08.2019, 16:48, akt. 17:14

Wysyp grzybów w podlaskich lasach


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok