Radio Białystok | Wiadomości | Sąd w Ełku skazał 3 osoby, które brały udział w zamieszkach po zabójstwie 21-latka

Sąd w Ełku skazał 3 osoby, które brały udział w zamieszkach po zabójstwie 21-latka

13.09.2017, 11:40, akt. 11:52

Sąd w Ełku skazał w środę (13.09) 3 osoby za udział w zamieszkach, do których doszło w mieście na początku roku, po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Wobec 6 innych osób proces został odroczony bezterminowo.

Fotolia.com
Fotolia.com

Wyroki sądu

Dwie osoby sąd skazał na kary 3 i 4 miesięcy więzienia bez zawieszenia, orzekł wobec nich też roczne ograniczenie wolności polegające na konieczności 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Wobec trzeciej osoby zapadł wyrok roku więzienia w zawieszeniu i 2 tys. zł grzywny.

Proces sześciu innych osób, objętych tym samym aktem oskarżenia, został odroczony bezterminowo. Będzie się odbywał w innym składzie sędziowskim.

Śmierć 21-latka w Ełku

Do ulicznych burd w Ełku doszło po śmierci 21-latka, który zginął od ciosów nożem w sylwestrową noc, przed barem prowadzonym przez cudzoziemców. W tłumie mieszkańców, który się tam zebrał, były też osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad trzydzieści osób, z których zdecydowana większość została oskarżona o udział w zbiegowisku i dobrowolnie poddała się karze na początku lipca. Zapadły wobec nich wyroki ograniczenia wolności. Pięć osób, które przyznały się do atakowania policjantów, sąd skazał na kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śmierć k. baru w Ełku - nie ma wyroku bez przeprowadzania rozprawy, będzie proces Algierczyka

11.09.2017, 09:05

Będzie proces Algierczyka - właściciela ełckiego baru z kebabem, koło którego w noc sylwestrową doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny. Wskutek sprzeciwu rodziny zmarłego, Sąd Rejonowy w Ełku nie orzekł w poniedziałek (11.09) kary bez przeprowadzania rozprawy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok