Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka przychodnia rehabilitacyjna bez kontraktu z NFZ - w jej obronie wystąpili pacjenci

Białostocka przychodnia rehabilitacyjna bez kontraktu z NFZ - w jej obronie wystąpili pacjenci

autor: Renata Reda

22.09.2017, 13:51, akt. 14:22

Los przychodni rehabilitacyjnej przy ul. Bema w Białymstoku nie jest jeszcze przesądzony. Po kilkudziesięciu latach działalności poradnia od października ma nie mieć kontraktu z NFZ na zabiegi. To może oznaczać jej likwidację. W obronie placówki wystąpili pacjenci, którzy zebrali ponad 500 podpisów pod pismem do Funduszu.

Kadmy - Fotolia.com
Kadmy - Fotolia.com

Będzie kolejny konkurs NFZ?

Teraz, jak mówi dyrektor finansowy Podlaskiego Oddziału NFZ Wojciech Kuźmicki, prawdopodobny jest kolejny konkurs, w którym przychodnia będzie mogła ubiegać się o publiczne pieniądze.

Przychodnia rehabilitacyjna należy do szpitala miejskiego. Tymczasem Wojciech Kuźmicki zaznacza, że jej pacjenci mogą rehabilitować się też w USK.

Dodatkowy konkurs na rehabilitację NFZ miałby ogłosić jeszcze we wrześniu. Po pierwszym rozstrzygnięciu umowę z Funduszem w Białymstoku straciły, poza przychodnią przy ul. Bema, także ośrodki przy ul. Mickiewicza i ul. Słonimskiej. Fundusz zakontraktował natomiast zabiegi w USK i UDSK oraz w placówce Fundacji "Pomóż im" przy ul. Ciołkowskiego.

W Białymstoku można korzystać z ambulatoryjnych zabiegów rehabilitacyjnych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w 12 placówkach.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Lekarska poradnia rehabilitacyjna przy ul. Bema w Białymstoku może być zlikwidowana

20.09.2017, 07:11

Pacjenci zbierają podpisy i liczą na zmianę decyzji. Po kilkudziesięciu latach może być zlikwidowana lekarska poradnia rehabilitacyjna przy ul. Bema w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Magda Bębenek i Piotr Horzela, źródło: https://laswnas.com
REGION
21.03.2019, 07:40, akt. 07:49

Powstał internetowy projekt Las w Nas
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok