Radio Białystok | Wiadomości | Muzeum i gminy z województwa podlaskiego w gronie beneficjentów Programu Polska-Białoruś-Ukraina

Muzeum i gminy z województwa podlaskiego w gronie beneficjentów Programu Polska-Białoruś-Ukraina

autor: Adam Dąbrowski

18.10.2017, 10:25, akt. 10:39

Muzeum Podlaskie w Białymstoku oraz gminy Drohiczyn, Kuźnica, Sokółka i Szczuczyn znalazły się w gronie beneficjentów Programu Polska-Białoruś-Ukraina z projektami dotyczącymi wspólnego dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

ElenaR - Fotolia.com
ElenaR - Fotolia.com

17 projektów z dofinansowaniem

W sumie dofinansowanych będzie 17 projektów zgłoszonych z województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego na łączną sumę 33 mln 200 tys. euro.

Do województwa podlaskiego trafi nieco ponad 4,2 mln euro. To około połowa sumy przyznanej na projekty realizowane wspólnie z partnerami z zagranicy.

Najwięcej – ponad 1 mln euro – otrzyma gmina Szczuczyn współtworząca Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska-Białoruś-Ukraina. Gmina Sokółka, która chce wspólnie z Grodnem utworzyć szlak turystyczny Tyzenhauza, otrzyma ponad 800 tys., a Muzeum Podlaskie w Białymstoku, na stworzenie regionalnych centrów badań i konserwacji zabytków – prawie 690 tys. euro. To projekty dotyczące kultury i historii, pozostałe dwa dotyczą dziedzictwa naturalnego. Prawie 990 tys. euro dostanie gmina Kuźnica na wspólne inicjatywy w obszarze transgranicznym z białoruskim Rejonem Berezowskim, a gmina Drohiczyn za 700 tys. współtworzyć będzie z Białorusią i Ukrainą dwa kajakowe szlaki turystyczne pod hasłem "Łączy nas Bug".

Ministerstwo Rozwoju poinformowało też, że w grudniu planowany jest wybór transgranicznych projektów z dziedziny "dostępność i granice", a w marcu 2018 roku - dotyczących bezpieczeństwa.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Szukali wspólnych historii i poznawali swoją kulturę – młodzież z Białorusi spotkała się ze swoimi polskimi rówieśnikami

8.10.2017, 13:45

Szukali wspólnych historii i poznawali swoją kulturę. Młodzież z Białorusi spędziła razem ze swoimi polskimi rówieśnikami weekend w Białymstoku. 


Projekty gmin z Lokalnej Grupy Działania "Brama na Podlasie" z unijnym dofinansowaniem

4.10.2017, 17:55

Trzy projekty zgłoszone przez gminy z Lokalnej Grupy Działania "Brama na Podlasie" otrzymały unijne dofinansowanie. W środę (04.10) zatwierdził to Zarząd Województwa.


Dzięki pomocy Polaków, przy szkole specjalnej w Mołotkowiczach na Białorusi powstanie zakład pracy

1.10.2017, 17:05

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy szkole specjalnej w Mołotkowiczach na Białorusi powstanie zakład pracy chronionej. Uczniowie i wychowankowie szkoły otrzymają konkretną pomoc od Polaków w zdobyciu wykształcenia i pracy.


Kolejne unijne pieniądze na budowę dróg wojewódzkich w Podlaskiem

1.08.2017, 16:46

Zostanie przebudowany kolejny odcinek drogi z Łap do Białegostoku, ważny dla ruchu lokalnego z podbiałostockich miejscowości. Samorząd województwa uzyskał unijne pieniądze na inwestycje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok