Radio Białystok | Wiadomości | W Łomży, w ramach programu Mieszkanie Plus, powstanie 115 lokali na wynajem

W Łomży, w ramach programu Mieszkanie Plus, powstanie 115 lokali na wynajem

7.11.2017, 16:40, akt. 23:06

W Łomży, w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 115 lokali na wynajem o atrakcyjnym czynszu. We wtorek (07.11) podpisano list intencyjny dotyczący ich budowy. To pierwsza umowa w Polsce podpisana na podstawie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Łomża przystąpiła do Programu Mieszkanie Plus, fot. Adam Dąbrowski
Łomża przystąpiła do Programu Mieszkanie Plus, fot. Adam Dąbrowski

Podpisano list intencyjny

List intencyjny podpisali wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz pełnomocnik ds. organizacji KZN Tomasz Tomala.

Od samego początku widać duże zainteresowanie rządowym programem Mieszkanie Plus

– mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. 

Dodał, że miasto prowadzi już rozmowy dotyczące powstania kolejnych mieszkań przy dawnych terenach kolejowych. Żuchowski wyraził nadzieję, że "ta pierwsza umowa, jeśli chodzi o ten samorząd i województwo podlaskie, i bezpośrednio miasto Łomża, będzie dobrym przykładem dla pozostałych samorządów".

Jak podkreślił wiceminister, "wstępne zainteresowanie i pytania napływające do gminy świadczą o tym, że mieszkania na wynajem z opcją wykupu są bardzo poszukiwane". Atutem Łomży jest to, że jest lokalnym centrum gospodarczym i społecznym, które oferuje usługi o znaczeniu dla regionu - ocenił.

Powstanie 115 mieszkań

Wstępna koncepcja przygotowana przez Wydział Architektury Urzędu Miejskiego Łomży przewiduje, że na działkach o powierzchni blisko 1 ha powstaną dwa budynki wielorodzinne, w których znajdzie się 115 mieszkań. Dodatkowo powstanie Przedszkole Publiczne nr 5, które zostanie przeniesione ze starego budynku.

Budynki powstaną w dobrze skomunikowanej części miasta. Pierwszy blok stanie przy ul. Rubinowej (53 mieszkania), drugi zaś przy ul. Sikorskiego (62 mieszkania oraz przedszkole na parterze).

Rozpoczęcie budowy pierwszego bloku przy ul. Rubinowej zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

Do dyspozycji przyszłych najemców zostanie przeznaczonych 115 miejsc postojowych. Średni metraż lokali wyniesie ponad 40 m kw., największą część będą stanowiły mieszkania dwu- i trzypokojowe.

- Mieszkanie Plus, jest to mieszkanie pełnowartościowe, pełnostandardowe w pełni wyposażone, takie jakie kupujemy na rynku deweloperskim - dodał wiceminister.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości weszła w życie 11 września bieżącego roku. Dzięki niej powstał tzw. bank ziemi, do którego zostaną włączone grunty gminne oraz Skarbu Państwa. To na nich będą budowane mieszkania o atrakcyjnym czynszu w formule najmu lub najmu z opcją dojścia do własności.

Zakłada się, że pierwsze budynki mieszkalne w programie Mieszkanie Plus na gruntach skarbu państwa włączonych do KZN powstaną w 2019 roku.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Łomży mają powstać dwa budynki w ramach programu "Mieszkanie Plus"

3.11.2017, 06:13

W Łomży może powstać nawet 115 nowych lokali mieszkalnych w ramach programu "Mieszkanie Plus" - poinformował prezydent tego miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok