Radio Białystok | Wiadomości | Czy jedna z przedszkolanek była agresywna wobec podopiecznych? Sprawdzają to policjanci, pracownicy kuratorium oświaty i miejscy urzędnicy

Czy jedna z przedszkolanek była agresywna wobec podopiecznych? Sprawdzają to policjanci, pracownicy kuratorium oświaty i miejscy urzędnicy

autor: Grzegorz Pilat

8.11.2017, 15:06, akt. 17:59

Czy opiekunka grupy dzieci z jednego z białostockich przedszkoli zachowywała się wobec nich agresywnie? Sprawą zajęli się policjanci, pracownicy kuratorium oświaty i miejscy urzędnicy.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Czy jedna z przedszkolanek była agresywna wobec podopiecznych? - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sprawa ujrzała światło dzienne po publikacji zdjęć na jednym z portali społecznościowych. Widać na nich grupkę dzieci i dwie opiekunki. Z relacji osoby, która udostępniła zdjęcia wynika, że przedszkolanka wyzywała dzieci, a jednego chłopca miała szarpać i poniżać. Cała sytuacja miała miejsce na boisku przy zespole szkół przy ulicy Sokólskiej w Białymstoku.

Wówczas, na świeżym powietrzu bawiła się grupa 3 i 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Białymstoku. Cztery grupy przedszkolne z tej placówki korzystają z pomieszczeń zespołu szkół, który jest po drugiej stronie ulicy.

"Chodzi przecież o dobro dzieci, a te są dla nas najważniejsze"

Dyrektor PS nr 4 Jolanta Kalinowska poprosiła o pisemne wyjaśnienie opiekunki grupy. Chce też spotkać się z rodzicami, by wyjaśnić całą sprawę.

"Mamy słowo przeciwko słowu. Nie staję po żadnej ze stron, ale musimy dokładnie sprawdzić. Chodzi przecież o dobro dzieci, a te są dla nas najważniejsze" - mówi Jolanta Kalinowska. Dyrektor dodaje, że wcześniej nie było skarg na prace nauczycielek.

Jak się dowiedzieliśmy - matka jednego z dzieci, które były wtedy na boisku zgłosiła sprawę na policję.

Zaniepokojona matka jednego z dzieci zgłosiła sprawę na policję

Sierżant Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji przyznaje, że na jeden z białostockich komisariatów zgłosiła się zaniepokojona kobieta.

"Policjanci przyjęli zgłoszenie i teraz będą ustalali stan faktyczny" - tłumaczy sierżant Elżbiera Zaborowska. 

Sprawą interesuje się też Urząd Miejski w Białymstoku. Rzecznik prezydenta miasta Urszula Mirończuk podkreśla, że dyrektor PS nr. 4 była już w tej sprawie w Departamencie Edukacji. "Urzędnicy departamentu oczekują na pisemne wyjaśnienie tej sprawy" - wyjaśnia Urszula Mirończuk.

Jednak, jak podkreśla, Urząd Miejski jest instytucją, która odpowiada tylko za organizacje pracy placówek oświatowych w Białymstoku. Dodaje, że za nadzór pedagogiczny odpowiada Kuratorium Oświaty w Białymstoku. 

Pracownicy kuratorium znają i wyjaśniają tę sprawę.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Od nowego roku suwalczanie nie będą musieli płacić za pobyt dziecka w przedszkolu

6.11.2017, 15:15

To dobra wiadomość dla rodziców suwalskich przedszkolaków. Od nowego roku nie będą musieli płacić za pobyt dziecka w placówce. 


Pedagogika – nowy kierunek studiów w PWSIiP w Łomży

20.10.2017, 08:05

Pedagogika to czternasty kierunek, który od przyszłego roku akademickiego można będzie studiować na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 


W Białymstoku przybędzie miejsc opieki nad dziećmi – powstaną nowe żłobki lub przedszkola

16.10.2017, 07:27

W Białymstoku przybędzie miejsc opieki nad dziećmi. Powstanie żłobek na Bacieczkach, a także - albo żłobek, albo przedszkole przy ulicy Kawalersyjskiej.


W Osowiczach k. Białegostoku działa leśne przedszkole

13.10.2017, 15:50

W weekend (14-15.10) ma być nieco lepiej, ale na poprawę pogody trzeba poczekać do przyszłego tygodnia. I choć wielu z nas na nią narzeka i najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu, to jest miejsce, gdzie niestraszne są deszcz i wiatr.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok