Radio Białystok | Wiadomości | Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w Podlaskiem

Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w Podlaskiem

8.11.2017, 19:19, akt. 19:33

Obecny przewodniczący PO w Podlaskiem poseł Robert Tyszkiewicz ogłosił w środę (8.11), że będzie ubiegał się o reelekcję w - zaplanowanych na grudzień - wyborach nowego szefa Platformy w regionie. Jest pierwszą osobą, która zadeklarowała, że chce ubiegać się o to stanowisko.

Robert Tyszkiewicz, fot. Joanna Żemojda
Robert Tyszkiewicz, fot. Joanna Żemojda

Swoją kandydaturę ogłosił w środę (8.11) w mediach społecznościowych. 

Podlaskie potrzebuje potencjału Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że wspólnie potrafimy doprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa. Dlatego kandyduję na szefa podlaskiej PO. Proszę o Wasz głos - napisał Robert Tyszkiewicz.

Do członków partii skierował list. Napisał w nim m.in., że przed PO są cztery kampanie wyborcze, które - jak to określił - "zadecydują o przyszłości Polski, być może na długie lata". "Aby im sprostać, musimy wykorzystać cały potencjał Platformy Obywatelskiej" - zaapelował.

Zaznaczył też, że fundamentem partii są "wartości, które wypływają z tradycji europejskiej centroprawicy". "Ale musimy też pokazać, że wierność tym wartościom potrafimy łączyć z otwartością na współpracę, że potrafimy odnowić siłę przyciągania Platformy i umiejętność tworzenia skutecznych koalicji wyborczych" - napisał Robert Tyszkiewicz.

Wybory odbędą się 2 grudnia

Zwrócił się też do działaczy Platformy, o jak najliczniejszy udział w wyborach wewnętrznych w PO. Prosząc o głos na niego poinformował, że wybory przewodniczącego regionu odbędą się 2 grudnia.

Robert Tyszkiewicz działa w Platformie Obywatelskiej od 2001 roku; czwartą kadencję jest posłem tej partii. Przewodniczącym regionu podlaskiego PO był w latach 2006-2010, po trzyletniej przerwie, od 2013 roku jest nim znowu. W Sejmie Tyszkiewicz jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Grupa posłów PO pisze do premier ws. powołania gmin Grabówka i Szczawa

3.10.2017, 15:23

Grupa posłów PO zwróciła się do premier Beaty Szydło o wznowienie procesu tworzenia gmin Grabówka i Szczawa. Powołują się na wyrok TK, który orzekł, iż niezgodne m.in. z konstytucją było rozporządzenie rządu wstrzymujące ten proces.


Marek Tyszkiewicz

21.09.2017, 11:47

- Miło jest mieć rolę, w której jest dość dużo roboty, bardzo dobrze się w tej roli bawię - mówi odtwórca roli prowadzącego podwójne życie Johna Smitha.


PO: Klucz do rozwiązania sporu wokół puszczy - pogodzenie ochrony i rozwoju

10.08.2017, 18:00

Kluczem do rozwiązania sporu wokół Puszczy Białowieskiej jest połączenie interesu ochrony środowiska z rozwojem regionu i korzyściami dla mieszkańców - uważa Platforma Obywatelska. Trwają jej prace nad projektem specustawy w sprawie puszczy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok