Radio Białystok | Wiadomości | Sześciu chętnych do budowy boisk w ośrodku Jagiellonii Białystok

Sześciu chętnych do budowy boisk w ośrodku Jagiellonii Białystok

9.11.2017, 14:04, akt. 16:59

Sześć podmiotów złożyło oferty w konkursie na wykonawcę boisk tworzonego ośrodka piłkarskiego Jagiellonii Białystok, który będzie służył przede wszystkim drużynom młodzieżowym. Klub chce na wiosnę rozpocząć tę inwestycję.

Fotolia.com
Fotolia.com

W marcu SSA Jagiellonia Białystok wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę terenów w mieście, użytkowanych już wcześniej na cele sportowe. Chodzi o ponad 3,5-hektarową nieruchomość przy ul. Elewatorskiej na osiedlu Starosielce, gdzie w przeszłości działały miejscowe kluby sportowe Ognisko i Piast.

Obecnie to teren zaniedbany, wymagający poważnych nakładów finansowych, by ponownie mógł być użytkowany dla celów sportowych.

Powstanie nowoczesny ośrodek piłkarski 

Jagiellonia ma w planie stworzenie tam nowoczesnego ośrodka piłkarskiego dla młodzieży, koszt całej inwestycji szacuje na ok. 16 mln zł. Główny etap inwestycji to budowa boisk ze sztuczną nawierzchnią, w tym dwóch pełnowymiarowych; nad jednym ma być zbudowane zadaszenie w formie tzw. hali pneumatycznej, która pozwalałaby trenować bez przeszkód w okresie zimowym.

Na początku października spółka ogłosiła konkurs ofert. Jak poinformowała w czwartek (9.11) wiceprezes SSA Jagiellonia Agnieszka Syczewska, w założonym terminie wpłynęło sześć ofert; obecnie trwa ich analiza. Dodała, że trzy z nich mieszczą się w szacunkowych kosztach budowy, ale zastrzegła, że niekoniecznie oferta najtańsza musi wygrać.

"Zależy nam na najwyższej jakości murawy"

"Zależy nam na najwyższej jakości murawy" - powiedziała Agnieszka Syczewska. Przed rozstrzygnięciem konkursu ofert Jagiellonia chce też poznać opinie innych klubów, które korzystają już ze sztucznych boisk wykonanych w technologiach zaproponowanych przez oferentów.

Już wcześniej białostocki klub informował, że wybrano sztuczną, a nie naturalną nawierzchnię, bo baza treningowa będzie bardzo intensywnie wykorzystywana przez liczne drużyny młodzieżowe. Jagiellonia ma obecnie kilkanaście takich grup, w sumie ok. 300 zawodników trenujących teraz w różnych miejscach.

W okresach, gdy utrudnione będzie korzystanie z nawierzchni naturalnej, treningi będzie mogła tam mieć też pierwsza drużyna Jagiellonii, występująca w piłkarskiej ekstraklasie.

Prace mają rozpocząć się na wiosnę przyszłego roku

Według planów, budowa boisk miałaby ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Do końca obecnego Jagiellonia chce wyłonić wykonawcę i uzyskać pozwolenie na budowę.

Inwestycja przy ul. Elewatorskiej została wpisana do wieloletniego planu inwestycji ważnych dla sportu, prowadzonego przez resort sportu i turystyki. Oznacza to, że klub będzie mógł ubiegać się o jej dofinansowanie. Jeśli terminy zostaną dotrzymane, boiska mają być gotowe we wrześniu 2019 roku.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia przegrywała, ale się podniosła i wygrała w Płocku

4.11.2017, 16:00

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy z Wisłą Płock.


Jagiellonia Białystok nie wybuduje bazy treningowej w sąsiedztwie lotniska Krywlany

10.04.2017, 09:25

To przesądzone - Jagiellonia Białystok nie wybuduje bazy treningowej w sąsiedztwie lotniska Krywlany. Władze klubu zrezygnowały z podpisana umowy z miastem.


Baza treningowa Jagiellonii jednak nie na Krywlanach? Przepisy uniemożliwiają jej budowę

7.03.2017, 15:38

Wszystko wskazuje na to, że na białostockich Krywlanach jednak nie powstanie baza treningowa piłkarzy Jagiellonii. Na przeszkodzie stoją przepisy, które uniemożliwiają budowę niektórych obiektów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiufot. Irena Poczobut
12.08.2020, 15:25, akt. 18:08

Suwalska młodzież uczy się żonglowania

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok