Radio Białystok | Wiadomości | "Herbatka na czterech łapkach" - w białostockich kawiarniach zachęcano do adopcji psów ze schroniska

"Herbatka na czterech łapkach" - w białostockich kawiarniach zachęcano do adopcji psów ze schroniska

25.11.2017, 17:12, akt. 17:25

W kilkunastu lokalach gastronomicznych w Białymstoku można było w sobotę (25.11) spotkać wolontariuszy z psami z miejscowego schroniska dla zwierząt. Akcja "Herbatka na czterech łapkach" odbędzie się też w niedzielę; ma zachęcać do adopcji schroniskowych psów.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

W akcji bierze udział około 30 psów i trzynaście lokali - kawiarnie, restauracje, bary i puby na terenie Białegostoku.

Jak powiedziała jedna z organizatorek "Herbatki na czterech łapkach" Magda Korput, wolontariusze chcą pokazać, że schroniskowe psy w niczym się nie różnią od tych kupionych z hodowli. "One, tak jak każdy inny pies, potrzebują miłości i opieki. Jak z każdym innym psem, ze schroniskowymi także można mieć szczęśliwe życie, zabierać je na wycieczki czy właśnie chodzić do kawiarni. One potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi na każdą okazję" - dodała.

Psy poznają nowe zapachy, dźwięki i ruchy

Korput podkreśliła, że każde wyjście psa poza schroniskowe mury to okazja do socjalizowania zwierzęcia. "Może ono poznawać nowe zapachy, dźwięki i ruchy, oswajać się z nimi, a dzięki temu być odważniejszym i bardziej otwartym psem" - powiedziała.

Sama mam psa i nad udziałem w akcji nie zastanawiałam się ani chwili. Gdybym psa nie miała, pewnie wzięłabym go ze schroniska. Uwielbiam zwierzęta, są ponad wszystkimi emocjami i są najlepszymi przyjaciółmi - powiedziała Emilia Andrzejewska, właścicielka kawiarni w centrum Białegostoku.

Przyznała, że nie wszystkie lokale dają klientom możliwość odwiedzania ich z psami, ale w jej kawiarni problemu z tym nie ma. Dodała, że część pracowników lokalu również ma zwierzęta i cieszyli się bardzo, że psy ze schroniska przyjdą. "A jak im pokazałam zdjęcia psów, to już w ogóle byli bardzo podekscytowani" - dodała Andrzejewska. Jej zdaniem, kawiarnia to idealne miejsce, żeby w luźnej atmosferze zaprezentować psy i któremuś z nich pomóc.

Akcja to także promocja wolontariatu

Każdy z lokali zarezerwował stolik dla wolontariuszy z psami. Można było do nich podejść i przy symbolicznej "herbatce" zapoznać się ze zwierzęciem i poznać jego historię. Korput powiedziała, że była to też okazja, aby dowiedzieć się więcej o schronisku i jak wygląda tam życie psów. Jej zdaniem, akcja to też dobry sposób na promocję idei wolontariatu i zachęcenia zainteresowanych, by dołączyli do takiej działalności w schronisku.

Około 200 psów w białostockim schronisku

W Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku przebywa obecnie ok. 200 psów. Od ponad roku działa tam wolontariat, który organizuje różne akcje promujące schroniskowe psy. Organizowane są np. spacery i biegi z psami, wolontariusze uczestniczą też w miejskich imprezach. Wydany został charytatywny kalendarz na 2018 rok, którego bohaterami są schroniskowe psy. 

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Można wspomóc Białostockie Schronisko dla Zwierząt kupując kalendarz na 2018 rok

15.11.2017, 06:57

To okazja, by wspomóc Białostockie Schronisko dla Zwierząt. Od środy (15.11) można kupić kalendarze na 2018 rok, w których w roli głównej wystąpili czworonożni mieszkańcy placówki z wolontariuszami.


"PSIEbiegi" w Białymstoku - mnóstwo chętnych na bieganie z psami ze schroniska

15.10.2017, 13:07

PSIEBiegi - czyli przebieżki ze schroniskowymi psami - to nowy pomysł wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.


Wolontariusze z Białegostoku wspomogli schronisko w Hajnówce

8.10.2017, 05:46

Sami są w dobrej sytuacji i chcą się tym szczęściem podzielić. Wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku pojechali do Hajnówki, by wspomóc tamtejszą placówkę.


Druga Parada Adopciaków - można było zobaczyć psy, które kiedyś były w schronisku

7.10.2017, 08:50

"Pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy" - przypominali organizatorzy ogólnopolskiej akcji Zerwijmy Łańcuchy. Włączyło się do niej także białostockie schronisko dla zwierząt. W tym roku imprezę połączono z drugą Paradą Adopciaków.


Dziennikarze Radia Białystok zachęcają do adopcji psów

30.09.2017, 07:31

Jest ich około 200. Wszystkie są po przejściach i ich największym marzeniem jest znaleźć właściciela i dom. Na spełnienie marzeń niektóre psy ze Schroniska dla zwierząt w Białymstoku czekają nawet kilka lat.


Białostockie schronisko dla zwierząt przepełnione - w wakacje przyjmuje od czterech do pięciu psów dziennie

10.07.2017, 19:32

Wakacje to czas, kiedy w schroniskach przybywa zwierząt. Powód jest ten sam od lat - ich właściciele, gdy wyjeżdżają na urlop, porzucają zwierzęta zamiast znaleźć im tymczasowy dom.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok